Christian Louboutin

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Christian Louboutin.jpg

Christian Louboutin (sündinud 7. jaanuaril 1946 Pariisis) on Prantsuse moelooja. Tema loomingu signatuuriks on punaseks lakitud taldadega jalanõud.

Varasem elu[muuda | muuda lähteteksti]

Christian Louboutin sündis ja kasvas Pariisis. Lapsena tundis ta end kogu aeg kõrvalejäetuna, kuna võrreldes pereliikmetega oli tal palju tumedam nahk. Hiljem sai ta teada, et tema pärisisa on hoopis egiptlane. Tulevane disainer visati koolist kolm korda välja ning 12-aastaselt põgenes ta kodust. Ta väidab, et Sophia Loren aitas tal selle otsuseni jõuda. Ühes telesaates tutvustas Loren oma õde, kes lahkus koolist 12-aastaselt ja 50-aastaselt sai kraadi. "Kõik plaksutasid! Ja ma mõtlesin, et kui ma hakkan seda kahetsema, saan ma vähemalt olla nagu Sophia Loreni õde!"

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Juba teismelisena joonistas Louboutin kingi. Esimene töö oli tal Folies Bergères, kus ta assisteeris esinejaid lava taga. Tema kirg kingade vastu sai alguse 1976. aastal Aafrikas, kui ta külastas Riikliku Kunstimuuseumi Aafrika ja Okeaania ekspositsiooni. Seal keelati naistel kanda teravate kontsadega kingi, kuna see pidavat kahjustama põrandat. Ta soovis luua midagi, mis rikuks reegleid ja tekitab naistes enesekindla ja jõulise tunde. Louboutin läks tagasi Egiptusse ning naasis Pariisi 1981. aastal, kus esitas enda loodud kingade portfoolio. Temast sai praktikant Roger Vivier' ateljees. Pärast seda disainis ta kingi Chanelile, Yves Saint Laurentile ja Maud Frizonile. 1991. aastal avas ta oma kingasalongi Pariisis. Printsess Caroline Monacost oli poe esimene külastaja. Printsess kiitis ajakirjanikele poodi väga ning Louboutini bränd sai kohe tuntuks. Tema disainitud kingi on kandnud paljud kuulsused, näiteks Madonna, Jennifer Lopez, Britney Spears, Tina Turner jne. Praegu on Louboutin üks kõige otsitumaid kingabrände maailmas.

Kingad[muuda | muuda lähteteksti]

Louboutin altadama140.jpg

Louboutin tõi stiletod tagasi moodi, disainides kontsad 12 cm kõrguseks või veel kõrgemaks. Ta ütles, et tema eesmärk on muuta naine seksikamaks, ilusamaks ning näidata jalgu nii sihvakana kui võimalik. Tänapäeval disainib ta ka madalama kontsaga kingi. Louboutini disaini tuntakse just punaseks lakitud taldade tõttu. Tema punase värvikood on Pantone 18-1663 TPX.