Chandler Bing

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Osatäitja Matthew Perry pilt
Osatäitja Matthew Perry

Chandler Muriel Bing on väljamõeldud tegelane NBC situatsioonikomöödias "Sõbrad", keda mängis Matthew Perry.

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Chandler Bing oli ainus laps peres. Tema ema Nora Tyler Bing oli erootikakirjanik, isa aga transsooline naine ja drag show "Viva las Gay-gas" staar. Tema ema ja isa lahutasid, mis tekitas talle tulevases elus probleeme suhetes ning traumasid pühade suhtes.

Ülikoolis kohtus ta Ross Gelleri, Monica Gelleri ja Rachel Greeniga, kellest said tema tulevased parimad sõbrad. Pärast ülikooli kolisid nad kõik New Yorki kõrvalkorteritesse. Monica kaudu kohtus Chandler ka Phoebe Buffayga. Joey Tribbianiga kohtus ta siis, kui Joey tema korterisse sisse kolis.

Chandler töötas algul IT hankejuhina andmete rekonfiguratsiooni ja statistilise analüüsi alal. Üheksandal hooajal lahkus ta seniselt töökohalt ning asus tööle reklaami alal copywriter'ina. Chandler oli sõpradest kõige jõukam.

Suhted[muuda | muuda lähteteksti]

Romantilised suhted[muuda | muuda lähteteksti]

Chandler oli vahelduva eduga suhtes Janice'iga. Neljandal hooajal astus ta salasuhtesse Monica Gelleriga, mida ta alguses varjas teiste eest. Viiendal hooajal said kõik sõbrad teada nende suhtest. Seitsmendal hooajal nad abiellusid ning kümnendas said surrogaatema abiga lapse, mille järel nad kolisid äärelinna majja.

Sõprussuhted[muuda | muuda lähteteksti]

Joey Tribbiani oli aastaid tema korterikaaslane ja parim sõber. Chandleri väljakolimine nende ühisest korterist ja hiljem korteriühistust oli neile mõlemale väga raske.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Allikad[muuda | muuda lähteteksti]