Mine sisu juurde

Campeonato Brasileiro Série A 2017

Allikas: Vikipeedia
Campeonato Brasileiro Série A
Hooaeg 2017
Meeskondi 20
Tulemused
Võitjad Corinthians (7. tiitel)
Statistika
Kokku mänge 380
Kokku väravaid 923 (2,43 mängu kohta)
Suurim koduvõit Atlético Paranaense 5:0 Avaí
(3. august 2017)
Suurim võit võõrsil Chapecoense 3:6 Grêmio
(8. juuni 2017)
Pikim võitude seeria Corinthians (6 mängu)
Pikim kaotuseta seeria Corinthians (19 mängu)
Pikim võiduta seeria Coritiba (9 mängu)
Pikim kaotuste seeria Vitória, Coritiba ja Atlético Goianiense (4 mängu)
Suurim publikuarv 50 116
Grêmio 0:1 Corinthians
(25. juuni 2017)
← 2016
2018 →

Campeonato Brasileiro Série A 2017 oli Brasiilia kõrgeima jalgpalliliiga Campeonato Brasileiro Série A 61. hooaeg. Hooaeg algas 13. mail 2017 ja lõppes 3. detsembril 2017. Tiitlikaitsja oli Palmeiras. Liiga meistriks tuli seitsmendat korda Corinthians.

Liiga hooajal osales 20 meeskonda: 16 klubi eelmisest hooajast ja neli klubi Brasiilia jalgpalli esiliigast, mis kindlustasid endale edasipääsu kõrgliigasse.

Esiliiga võitja Atlético Clube Goianiense mängis Série A-s viimati 2012. aasta hooajal. Klubi jäi siis 19. kohale ja langes välja.

Avaí FC ja CR Vasco da Gama mängisid kõrgliigas viimati 2015. aastal. Sel hooajal said klubid vastavalt 17. koha ja 18. koha ja langesid mõlemad välja.

Esporte Clube Bahia mängis kõrgliigas viimati 2014. aasta hooajal, mil jäädi kaheksateistkümnendaks ja langeti esiliigasse.

Nad asendasid Série A-s eelmisel hooajal välja langenud Internacionali, Figueirenset, Santa Cruzi ja América Mineirot.

Campeonato Brasileiro Série A-s mängisid 2017. aasta hooajal järgmised 20 klubi:

Klubi Linn Kodustaadion Peatreener
Atlético Clube Goianiense Goiânia Serra Dourada Brasiilia Doriva
Atlético Mineiro Belo Horizonte Independência Brasiilia Roger Machado
Atlético Paranaense Curitiba Arena da Baixada Brasiilia Eduardo Baptista
Avaí Florianópolis Ressacada Brasiilia Claudinei Oliveira
Bahia Salvador Fonte Nova Brasiilia Jorginho
Botafogo Rio de Janeiro Engenhão Brasiilia Jair Ventura
Chapecoense Chapecó Arena Condá Brasiilia Vágner Mancini
Corinthians São Paulo Arena Corinthians Brasiilia Fábio Carille
Coritiba Curitiba Couto Pereira Brasiilia Pachequinho
Cruzeiro Belo Horizonte Mineirão Brasiilia Mano Menezes
Flamengo Rio de Janeiro Maracanã Brasiilia Zé Ricardo
Fluminense Rio de Janeiro Maracanã Brasiilia Abel Braga
Grêmio Porto Alegre Arena do Grêmio Brasiilia Renato Gaúcho
Palmeiras São Paulo Allianz Parque Brasiilia Cuca
Ponte Preta Campinas Moisés Lucarelli Brasiilia Gilson Kleina
Santos Santos Vila Belmiro Brasiilia Levir Culpi
São Paulo São Paulo Morumbi Brasiilia Rogério Ceni
Sport Recife Recife Ilha do Retiro Brasiilia Vanderlei Luxemburgo
Vasco da Gama Rio de Janeiro São Januário Brasiilia Milton Mendes
Vitória Salvador Barradão Brasiilia Alexandre Gallo
Koht Meeskond + = – LV SV VV Punktid
1.Corinthians21985030+2072
2.Palmeiras196136145+1663
3.Santos171294232+1063
4.Grêmio188125536+1962
5.Cruzeiro1512114739+857
6.Flamengo1511124938+1156
7.Vasco da Gama1511124047−756
8.Chapecoense159144749−254
9.Atlético Mineiro1412125249+354
10.Botafogo1411134542+353
11.Atlético Paranaense149154543+251
12.Bahia1311145048+250
13.São Paulo1311144849−150
14.Fluminense1114135053−347
15.Sport129174658−1245
16.Vitória1110175058−843
17.Coritiba1110174251−943
18.Avaí1013152948−1943
19.Ponte Preta87234569−2439
20.Atlético Goianiense99203856−1836
Legend: + võite, = viike, – kaotusi, LV - löödud väravaid, SV - sisselastud väravaid, VV - väravate vahe

Kohad Lõuna-Ameerika sarjades

[muuda | muuda lähteteksti]

Neli esimest klubi pääsesid mängima 2018. aasta Lõuna-Ameerika klubide turniiri Copa Libertadores alagrupiturniirile. 5. ja 6. koha meeskond pääses Copa Libertadorese esimesse ringi.

Kohtadele 7.–12. jäänud meeskonnad pääsesid Lõuna-Ameerika klubide karikavõistlusele Copa Sudamericana.

Suurimad väravakütid

[muuda | muuda lähteteksti]
Koht Mängija Klubi Väravaid
1. Brasiilia Henrique Dourado Fluminense 18
Brasiilia Jô Corinthians
3. Brasiilia André Sport 16
4. Brasiilia Lucca Ponte Preta 13
5. Brasiilia Fred Atlético Mineiro 12
Brasiilia Edigar Junio Bahia
7. Brasiilia Diego Souza Sport 11
Brasiilia Thiago Neves Cruzeiro
9. Brasiilia Diego Flamengo 10
Brasiilia Roger Botafogo
Colombia Santiago Tréllez Vitória

Kübaratrikid

[muuda | muuda lähteteksti]
MängijaKlubiVastasklubiTulemusKuupäev
Brasiilia AndréSport RecifeGrêmio4:328. mai 2017
Brasiilia EvertonGrêmioChapecoense6:38. juuni 2017
Peruu Paolo GuerreroFlamengoChapecoense5:123 June 2017
Colombia Jonathan CopeteSantosSão Paulo3:29. juuli 2017
Brasiilia Bruno HenriqueSantosBahia3:023. juuli 2017

Parimaks treeneriks valiti meistermeeskonna Corinthianse peatreener Fábio Carille.

Parimaks mängijaks valiti Corinthiansee ründaja Jô, kes võitis samuti Kuldse Palli auhinna (Bola de Ouro).

Hooaja uustulnukaks valiti Grêmio poolkaitsja Arthur.

Hooaja parima värava eest anti auhind São Paulo mängijale Hernanesele.

Hooaja sümboolsesse koosseisu valiti 11 mängijat, kellest Corinthianseset oli neli, Grêmiost kaks ning Santosest, Botafogost, São Paulost, Cruzeirost ja Fluminensest üks. Need mängijad olid ründajad Henrique Dourado (Fluminense) ja Jô (Corinthians), poolkaitsjad Bruno Silva (Botafogo), Arthur (Grêmio), Hernanes (São Paulo) ja Thiago Neves (Cruzeiro), kaitsjad Fagner (Corinthians), Pedro Geromel (Grêmio), Fabián Balbuena (Corinthians) ja Guilherme Arana (Corinthians) ning väravavaht Vanderlei (Santos). Ainsa välismängijana kuulus hooaja sümboolsesse koosseisu Paraguay mängija Fabián Balbuena .

Meistermeeskonna mängijad

[muuda | muuda lähteteksti]

Seitsmendat korda tuli Brasiilia meistriks Corinthians.

Väravavahid
Cássio Ramos (35 mängu/0 väravat), Caíque (3/0), Walter (1/0)
Kaitsjad
Fabián Balbuena (32/4), Guilherme Arana (32/2), Fagner (31/0), Pablo Castro (24/0), Pedro Henrique (22/1), Léo Príncipe (5/0), Moisés (4/0), Léo Santos (2/0), Guilherme Mantuan (1/0)
Poolkaitsjad
Maycon (36/1), Gabriel Girotto (33/1), Rodriguinho (32/3), Jádson (29/6),Guilherme Camacho (27/0), Marquinhos Gabriel (25/3), Pedrinho (12/0), Giovanni Augusto (11/1), Paulo Roberto (8/0), Fellipe Bastos (7/0), Marciel (3/0), Danilo (2/0), Rodrigo Figueiredo (2/0)
Ründajad
Jô (34/18), Clayson (29/4), Kâzım-Kâzım (14/1), Ángel Romero (30/3), Clayton (3/2), Léo Jabá (1/0), Carlinhos (1/0)

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]