Borovets

Allikas: Vikipeedia
Borovetsi asukoht Bulgaarias
Borovetsi linn mäenõlvadel
Vana villa Borovetsis
Borowetsi suusapiirkond

Borovets (bulgaaria keeles Боровец), mida kuni 20. sajandi keskpaigani tunti kui Chamkoria (Чамкория), on Bulgaaria populaarne mägikuurort, mis asub Sofia provintsis Rila põhja nõlvadel 1350 m kõrgusel. Borovets asub Samokovist 10 km, Sofiast 73 km ja Plovdivist 125 km kaugusel.

1896. aastal oli prints Ferdinand I. oma suveresidents Tsarska Bistritsal, mille ehitas arhitekt Georgi Fingow. See oli Bulgaaria vanima kuurordi Borovetsi ajaloo algus. Borowez oli Bulgaaria kuningate jahipidude lähtepunkt. Sellest sai Bulgaaria aristokraatia jahimaa ja suveresidents. Muu hulgas mängiti golfi. Talispordialad olid toona peaaegu tundmatud ja tulid alles hiljem. Rila mägedes asunud endine tsaaripalee natsionaliseeriti pärast 1944. aastat ja seda nimetati mitteametlikult kommunistliku riigipea Todor Živkovi elukohaks kuni 1989. aastani.

Borovets on vanim Bulgaaria talvine kuurort. Borovets kujunes järk-järgult kaasaegseks suusakeskuseks, kus asuvad hotellid, restoranid, baarid ning Rila mägede nõlvadel paiknevate suusaradade ja tõstukite võrk, mis pakub terve hulga talisporti. Kuurordis on kahel korral korraldatud mäesuusatamise maailmakarika etappe (1981 ja 1984), samas on sealne laskesuusatamise rada üks paremaid maailmas.

Suusatajad tulevad Borovetsi novembris. Detsembris on kohalikel nõlvadel 1,5-meetrine lumi. Temperatuur on nendel kuudel keskmiselt - 4,8 ° C. Hooaeg lõpeb aprillis.

Borovetsis toimusid 1993. aastal laskesuusatamise maailmameistrivõistlused.