Boca Raton

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Mizneri park on Boca Ratoni kesklinna vaatamisväärsus

Boca Raton (/ rəˈtoʊn / rə-TOHN ) on Ameerika Ühendriikides Florida osariigis Palm Beachi maakonna lõunapoolsem linn.

Esimest korda mainiti seda 2. augustil 1924 nimega Bocaratone, 1925. aastal muudeti nimi Boca Ratoniks.

USA rahvaloenduse büroo hinnangul elas 2019. aastal seal 99 805 inimest. Kuid umbes 200 000 Boca Ratoni postiaadressiga inimest elab väljaspool omavalitsuste piire, näiteks Lääne-Boca Ratonis. Ärikeskusena suureneb linnas päevasel ajal märkimisväärselt rahvaarv. Boca Raton asub Miamist 71 km põhjas ja on Miami suurlinnapiirkond, kus 2015. aastal elas 6 012 331 inimest. See on tuntud kui üks Lõuna-Florida rikkamaid kohti.

Boca Ratonis asub Florida Atlandi ülikooli peamine ülikoolilinnak ja Office Depoti ettevõtte peakorter. Seal asub ka Everti tenniseakadeemia, mille omanik on endine elukutseline tennisist Chris Evert. Boca linnakeskus, Boca Ratoni kesklinnas asuv kõrgetasemeline kaubanduskeskus, on Palm Beachi maakonna suurim sisekeskus. Kesklinn on moodustatud Mizneri pargi ja Royal Palm Place'i elustiilikeskuse ja meelelahutuskeskuse ümbruses, mis on segakasutatud kaubandus-, söögi- ja elamurajoon.

Paljudel selle piirkonna hoonetel on Vahemere elustamise või Hispaania koloniaalse taaselustamise arhitektuuriline teema, mis on algselt inspireeritud linna varajast arengut tugevalt mõjutanud kuurordiarhitektist Addison Miznerist. Boca Ratonis kehtivad ranged arenduseeskirjad äripiirkondade suuruse ja tüübi, hoonete siltide ja reklaamide jaoks, mida võib linna piires püstitada. Karmid arenduseeskirjad on viinud mitmete suuremate läbisõiduteedele, kus reisijate arvates pole suuri märke ega reklaame.