Berliini Brandenburgi lennujaam

Allikas: Vikipeedia
Berliini Brandenburgi rahvusvaheline lennujaam
Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt

BER Logo.svg

IATA: BER – ICAO: EDDB
Üldandmed
Tüüp tsiviillennuväli
Käitaja Flughafen Berlin Brandenburg GmbH
Asukoht Saksamaa, Schönefeld, Brandenburg
Avati planeeritud märts 2013

Berliini Brandenburgi lennujaam (IATA: BER, ICAO: EDDB) (saksa: Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt) on seni alles ehitatav rahvusvaheline lennujaam Saksamaal, Berliinis, mida tõenäoliselt enne 2016. aastat veel ei avata.

Uus lennujaam asendab kolm varem tegutsenud lennujaama: Tegeli, mis suletakse 2013, Tempelhofi, mis suleti 2008, ja Schönefeldi, mis suletakse 2013. Samas hakkab uus lennujaam kasutama osa Schönefeldi infrastruktuurist. Näiteks saab Schönefeldi lõunapoolsest lennurajast uue lennujaama põhjapoolne rada. Müratasemenõuete tõttu ei toimu lennujaamas lende keskööst kuni kella viieni hommikul.

Brandenburgi lennujaamast saab kodulennujaam Air Berlinile, Germaniale ja Germanwingsile. Lennujaam suudab teenindada umbes 30–50 miljonit reisijat. Air Berlin ja Lufthansa hakkavad teenindama umbes 30% lendudest. Lennujaamast saab liikluskoormuselt kolmas lennujaam Saksamaal ja 13 Euroopas.

Nimi[muuda | muuda lähteteksti]

Willy Brandt

Lennujaam saab lisanimeks "Willy Brandt" kunagise Saksa LV kantsleri, Lääne-Berliini linnapea ja Nobeli rahuauhinna laureaadi Willy Brandti järgi.