Berliini Brandenburgi lennujaam

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Berliini Brandenburgi rahvusvaheline lennujaam
Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt

BER Logo.svg

IATA: BER – ICAO: EDDB
Üldandmed
Tüüp tsiviillennuväli
Käitaja Flughafen Berlin Brandenburg GmbH
Asukoht Saksamaa, Schönefeld, Brandenburg
Avati planeeritud 2020

Berliini Brandenburgi lennujaam (IATA: BER, ICAO: EDDB) (saksa: Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt) on seni alles ehitatav rahvusvaheline lennujaam Saksamaal Berliinis. Selle valmimistähtaega on korduvalt edasi lükatud ja tõenäoliselt seda enne 2017. aastat ei avata, kuid avamine võib nihkuda ka 2018. aastasse.

Uus lennujaam asendab kolme varem tegutsenud lennujaama: Tegelit, Tempelhofi ja Schönefeldi. Samas hakkab uus lennujaam kasutama osa Schönefeldi infrastruktuurist. Näiteks saab Schönefeldi lõunapoolsest lennurajast uue lennujaama põhjapoolne rada. Müratasemenõuete tõttu ei toimu lennujaamas lende keskööst kuni kella viieni hommikul.

Brandenburgi lennujaamast saab kodulennujaam Germaniale ja Germanwingsile. Lennujaamal on võimalik teenindada 30–50 miljonit reisijat aastas. Air Berlin ja Lufthansa hakkavad teenindama umbes 30% lendudest. Lennujaamast saab liikluskoormuselt kolmas lennujaam Saksamaal ja 13. Euroopas.

Nimi[muuda | muuda lähteteksti]

Willy Brandt

Lennujaam nimetatakse Willy Brandti lennujaamaks kunagise Saksa LV kantsleri, Lääne-Berliini linnapea ja Nobeli rahuauhinna laureaadi Willy Brandti järgi.