Berliini Brandenburgi lennujaam

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Berliini Brandenburgi rahvusvaheline lennujaam
Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt
BER Logo.svg
IATA: BER – ICAO: EDDB
Üldandmed
Tüüp tsiviillennuväli
Käitaja Flughafen Berlin Brandenburg GmbH
Asukoht Saksamaa, Schönefeld, Brandenburg
Koordinaadid 52° 22′ 0″ N, 13° 30′ 12″ E
Uue ja vana lennujaama paiknemine

Berliini Brandenburgi lennujaam (IATA: BER, ICAO: EDDB) (saksa: Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt) on seni alles ehitatav rahvusvaheline lennujaam Saksamaal Berliinis.

Lennujaama rajamist alustati 2006. aastal, pärast umbes 15 aastat kestnud projekteerimist, ja see plaaniti avada 2011. Selle valmimistähtaega on korduvalt edasi lükatud ja tõenäoliselt seda enne 2020. aastat ei avata, kuid avamine võib nihkuda ka 2021. aastasse.

Uus lennujaam plaaniti asendama kolme varem tegutsenud lennujaama: Tegelit (tegutseb), Tempelhofi (suleti 2008) ja Schönefeldi (tegutseb). Samas pidi uus lennujaam hakkama kasutama osa Schönefeldi infrastruktuurist. Näiteks peaks saama Schönefeldi lõunapoolsest lennurajast uue lennujaama põhjapoolne rada. Reisijate arvu kasvu tõttu on aga otsustatud terve Schönefeldi lennujaam tegutsema jätta.

Müratasemenõuete tõttu ei hakka lennujaamas toimuma lende keskööst kuni kella viieni hommikul.

Brandenburgi lennujaamast saab kodulennujaam Germaniale ja Germanwingsile. Lennujaamal on võimalik teenindada 30–50 miljonit reisijat aastas. Air Berlin ja Lufthansa hakkavad teenindama umbes 30% lendudest. Lennujaamast saab liikluskoormuselt kolmas lennujaam Saksamaal ja 13. Euroopas.

Nimi[muuda | muuda lähteteksti]

Willy Brandt

Lennujaam nimetatakse Willy Brandti lennujaamaks kunagise Saksa LV kantsleri, Lääne-Berliini linnapea ja Nobeli rahuauhinna laureaadi Willy Brandti järgi.