Arutelu:World Gazetteer

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Juhin tähelepanu ka sellele, et WG arvutuslikud elanike arvud on antud ühe inimese täpsusega. See täpsus on minu meelest ülemäärane.

Kas on sõltumatuid hinnanguid World Gazetteeri kohta? Andres 10. märts 2008, kell 00:40 (UTC)

Esimeses punktis suhtle portaali WG pidajatega. See küsimus on neile.
Sõltumatu hinnangu järele võid pöörduda Eesti Entsüklopeediakirjastusse, ehkki lühidalt võid lugeda EE 15. köite sissejuhatusest. Igatahes peaks sellise hinnangu andja olema läbinud demograafia algkursuse või, mis veelgi parem, kursis demograafilise statistikaga. - Urmas 10. märts 2008, kell 05:25 (UTC)
Eesti Entsüklopeediakirjastus ei saa anda sõltumatut hinnangut, sest nad kasutavad WG andmeid ja seega sõltub EE usaldusväärsus WG usaldusväärsusest. --Metsavend 13. märts 2008, kell 07:53 (UTC)
Minu jaoks näitab selline esitusviis puudulikku statistilist kirjaoskust. See ei ärata usaldust. Vaevalt ma hakkan neile kirjutama.
Lugesin nüüd seda uuesti üle. Demograafiliste näitajate ekstrapoleerimine on kindlasti mõttekas ja ka demograafid teevad seda. Aga selleks ei piisa kindlast meetodist. See meetod peaks ka õige olema. Olgu, ma küsin demograafide käest, mis nad sellest andmebaasist arvavad. Ma ei usalda selles asjas ka Hardo Aasmäed. Andres 10. märts 2008, kell 07:02 (UTC)
Probleem Aasmäe jutuga on veel selles, et kui rahvaloenduse andmed ei ole usaldatavad, siis seda mitteusaldatavust ei saa kindla meetodiga korvata, kui ei ole sõltumatuid allikaid. Ja kui on, siis tuleks lähtuda just nendest. Andres 10. märts 2008, kell 07:11 (UTC)