Arutelu:Virulentsusfaktor

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Teksti sisse ei tohi panna linke inglise vikipeediasse. Selle asemel tuleb panna siselingid, isegi kui need jäävad punaseks. Andres 30. oktoober 2011, kell 14:25 (EET)

Kas ei peaks artikli pealkiri ainsuses olema? --Vihelik 4. november 2011, kell 00:42 (EET)

Jah, peaks küll. Kahjuks ma ei saa seda ise ära muuta. --Anastezi 10. november 2011, kell 18:07 (EET)

Minu meelest oleks parem mitmuslik pealkiri. Andres 28. november 2011, kell 10:03 (EET)


Sisu: Hästi kirjutatud ja piisavalt pikk artikkel,kus on vaadatud üle põhilised virulentsusfaktorid. Arusaadavust tagavad ka struktuur ja liigendus. Artikkel on illustreeritud piltidega, kuid neid võiks olla rohkem. Tekstis on kasutatud mitmeid termineid ja valkude nimetusi, mille kohta oleks hea lisada näiteks skemaatilisi protsesside seletisi või valkude struktuuri kirjeldavaid pilte.

Allikad ja viitamine: Allikad on autoriteetsed ja viitamine vastab reeglitele. Aga ikkagi pakuksin viites №6 "National Center for Biotechnology Information" asemel panna artikli nimetus, ehk "SecB protein: a cytosolic export factor that associates with nascent exported proteins" autori nimega ja viitega.

Keeleline kvaliteet: Artikkel on kergesti loetav ja arusaadav. Vead puuduvad. Ikkagi paar märkust:

 • "Bakteriaalsed virulentsusfaktorid on tavaliselt proteiinid või teise molekulid..."- siin on "teised molekulid"
 • "...Paljud bakterid peavad kõige pealt kinnituma märklaudraku pinnale. Paljud bakteriaalsed ja peremeesraku molekulid, mis on kaasatud adhesiooni protsessi bakteri ja peremeesraku vahel, on kindlaks tehtud...". Kordamise vältimiseks pakuksin teist lauset ümber sõnastada järgmiselt: ..."Suur osa bakteriaalsetest ja peremeesraku molekulidest,..."

Vikipeedia tavad: Artikkel vastab vormistus reeglitele: jagatud peatükkideks, kasutatud pildid, rasvane kiri, loendid ja eraldusjooned, piisavalt viiteid ja siselinke. Baz 11. november 2011, kell 13:38 (EET)


Teisaldasin.

 • Artikli algusesse ära eraldi pealkirja pane
 • väldi konstruktsiooni "midagi on tehtud millegi poolt", kasuta siin mida sünteesivad ensüümid, edaspidi pea ka seda silmas
 • võõrkeelsed sõnad ja väljendid kaldkirja
 • kõigepealt
 • Tihti on märklaudraku retseptorid
 • osad bakterid toodavadosa baktereid toodab või osa bakteritest toodab või mõned bakterid toodavad
 • osade bakteritemõnede bakterite
 • Võimet toota toksiine tuntakse
 • Mõjutades neid faktoreid, ei suuda rakk enam

Mõned näpuvead olid veel. Üldiselt tubli. Adeliine 27. november 2011, kell 04:02 (EET)

Algus on raskesti jälgitav. Jutt organismist viib mõtte kõigepealt inimese organismile. Kui jutt on ainult bakteritest, siis võiks nii öeldagi. Andres 28. november 2011, kell 10:03 (EET)