Arutelu:Võrkklaas

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See artikkel peaks olema ühendatud saksa Fadenglas-artikliga, aga too on mosaiikklaasi üksuse all. Ei oska talitada kuidagi. Evlper (arutelu) 10. oktoober 2019, kell 12:37 (EEST)

saksa wikis on de:Fadenglas eesti oma vasteks Mosaiikklaas. Kas see on väär? Eesti wiki pole ka Murano klaasi. suwa 10. oktoober 2019, kell 13:48 (EEST)
Filigraanklaasis ja mosaiikklaasis on nii palju ühist, et alguses tehakse mõlemal juhul mosaiikklaasvarras (inglise keeles glass cane, caneworking), ainult filigraanklaasi puhul on see väga lihtne, seal on ainult valgest piimklaasist niidid, mosaiikklaasi ja millefiori puhul on kujund mis kokku pannakse, palju keerulisem. Edasi käitutakse varrastega erinevalt, mosaiikklaasi puhul lõigatakse väikesteks tükkideks ja laotakse muster (nagu klassikalises mosaiigitehnikas), filigraani puhul kasutatakse pikki vardaid, mis kuumtöötluses ühendatakse ja kuumtöödeldakse edasi, näiteks puhutakse. Nii et jah, minu meelest on väär ühendus praegu. Evlper (arutelu) 10. oktoober 2019, kell 14:09 (EEST)
Aga nüüd olen ma juba meelt muutnud ja leian, et 'Fadenglas'-artiklile vastab palju paremini artikkel 'Filigraanklaas' Evlper (arutelu) 10. oktoober 2019, kell 14:10 (EEST)