Arutelu:Tarkvara testimine

Allikas: Vikipeedia


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 7. juuli 2013, kell 06:09 (EEST)


Nimetõlge. Heal lapsel mitu nime. Guugeldades leiab veebist mitmeid tõlkevasteid NISTile:

NIST, The National Institute of Standards and Technology

 Ameerika Ühendriikide riiklik standardite ja tehnoloogia instituut
 Standardite ja Tehnoloogia Riiklik Instituut
 USA riiklik standardite ja tehnoloogia instituut 
 USA Riiklik Standardite ja Tehnoloogia Instituut 
 USA Rahvuslik standardite ja tehnoloogia instituut (NIST) (etis.ee lehelt)

Ma panen artiklisse viimase variandi.------Murulauk (arutelu) 15. veebruar 2018, kell 12:12 (EET)

Ma muutsin nime selliseks: USA riiklik standardite ja tehnoloogia instituut, sest selline variant on ka EUR-lex'i veebilehel. --Murulauk (arutelu) 21. veebruar 2018, kell 13:33 (EET)

Nii mõnegi artikli leiab veebist üles nime ja artikli pealkirja järgi otsides. No näiteks Hetzeli ja Gelperini oma. Aga sellise artikli linki, milles on autoriõiguse märk ja artikli eest makstud hind, ei sobi vist viidetesse panna?--Murulauk (arutelu) 23. veebruar 2018, kell 10:03 (EET)


(Ma parandasin eesnimed Dave (Gelperin) ja William C. (Hetzel) praegu artikli eeskujul Davidiks ja Billiks, sest neid eesnimesid on kasutatud selles artiklis, milles tarkvara testimise faasid lahti seletatakse.)--Murulauk (arutelu) 23. veebruar 2018, kell 10:03 (EET)


Kui uskuda väidet, et "Testimise eesmärk on saada programmi käivitades tulemuseks viga", siis selle järgi ei täida vigadeta tarkvara testimine kunagi eesmärki. Pigem on eesmärk võimalike vigade tuvastamine. Umbisik (arutelu) 13. märts 2018, kell 17:00 (EET)