Arutelu:Taani vapp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Arvan, et kategooriad võiksid minna nii: "Riigivapid" < "Vapid" < "Heraldika" < "Ajalugu". Andres 06:25, 20 Jul 2004 (UTC)

Kui teha kategooriate rida nagu näitasid, kuid ilma "Riigivapita", siis mahuks sisse ka baškiiride, türklaste ja prantslaste riiklik sümboolika. Ning NSV-de oma samuti.

Võib-olla oleks vaja ka rida "Vapid" < "Riigid". - Urmas 08:14, 20 Jul 2004 (UTC)

Mul on ainult see mure, et vapid tervikuna ei ole seotud seotud riigiga. On ka suguvõsade vapid. Linnade ja muude haldusüksuste vapid on piiri peal. NSV-de vapid olid nime poolest riigivapid. Arvan, et prantslaste jms sümboolika peaks olema mingi teise nime all. Andres 11:47, 20 Jul 2004 (UTC)
Keeruline. Kirjutada kategooria nimeks "Haldusüksuste vapid" on tüütult pikk. Samas saab haldusüksuste vapid koondada allkategooriatesse riikide kaupa - "Eesti vapid", "Venemaa vapid" jne. Kuid riigi vapp võiks olla aste kõrgemal kui allkategoorias.
Prantslaste praegusest embleemist, või kuidas seda täpselt nimetataksegi, tuleb artiklis "Prantsuse vapp" (kuningriigil ju vapp oli) tahes-tahtmata juttu teha. Samuti võiks olla juures ka vastav illustratsioon.
Suguvõsad käiks "Aadlivappide" alla. Johan Laidoneri jt vapid saaks tekitada "Aadlivappide" allkategooriaks ("Isikuvapid"?). - Urmas 18:06, 20 Jul 2004 (UTC)

Taani vapi põhjal loodi Eesti vapi kujundus, mille kasutamisõigus saadi Taani kuningatelt Tallinna linnale ja Eestimaa rüütelkonnale. See lause on väga segane. --Improvisaator 23. juuli 2009, kell 13:28 (UTC)

Traditsiooniline väide on nii, nagu artiklis kirjas. Seda saaks samas lõigus lahti kirjutada, mitte välislinkide all vaielda. --Improvisaator 11. detsember 2009, kell 14:45 (UTC)


Taani kuningas ei andnud oma tiitlivappi Tallinnale ega Harju-Viru vasallidele. - Tõstsin selle esialgu arutelulehele.--WooteleF 11. detsember 2009, kell 15:37 (UTC)