Arutelu:Suomenlinna

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Sunnitöölaagrit seal kindlasti ei asu. Mida tähendab "vabatahtlikud kinnipeetavad"? Kas sunnitööline saab olla vabatahtlik? Selliseid jaburusi ei maksa kirjuatada ja saati siis veel esilehele panna. --Metsavend 23. mai 2011, kell 13:12 (EEST)

Järelikult siis saab olla. Osa kinnipeetavaid teenib oma karistusaega Suomenlinnas. Mis siin jaburat on? Muide, kas sa arvad, et see on avavangla? ÕS-is seda sõna ei olnud, aga legaltextis on, nii et see sõna on olemas ja sisult ka sobib. Taivo 23. mai 2011, kell 15:22 (EEST)
Jabur on see, et keegi läheb vabatahtlikult vanglasse sunnitööle. Ma olen nõus, et on olemas ”vabatahtlikult töötavad kinnipeetavad”, aga ma pole kuulnud, et keegi ilma kohtuotsuseta vabatahtlikult vanglasse vangiks oleks vastu võetud. Meil on olemas artikkel sunnitöö. Suomenlinnas on avavangla, kus vangid käivad vabatahtlikult päeval tavalisel palgatööl ja tulevad õhtuks vanglasse tagasi. Seda ei saa ju sunnitööks nimetada. Siis on sunnitöö iga töö, mida inimesed palgateenimise pärast teevad. --Metsavend 23. mai 2011, kell 16:34 (EEST)
See ei pruugi olla jabur, kui alternatiiviks on istuda teises vanglas. Asendasin avavanglaga. Oled oodatud vaatama ja kritiseerima tulevasi fakte "Kas teadsid?" rubriigis (lingi leiad rubriigi arhiivist). Taivo 23. mai 2011, kell 17:10 (EEST)