Arutelu:Siire (mehaanika)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Nihkel on ka muid tähendusi. Näiteks tugevusõpetuses arvutatakse detailide töötamist nihkele. Võimalik, et on ka muid tähendusi.--Animagi 10. juuni 2006, kell 10.18 (UTC)


Jah, sellel sõnal on tõesti üsna mitu tähendust. Siin defineeritud mõiste on ENE 1. väljaande järgi hoopis nihutus, TTSS järgi nihe ehk siire. Pakun, et selle pealkirja all tuleks rääkida hoopis tugevusõpetuse mõistest, teised lükata täpsustuslehele. Andres 10. juuni 2006, kell 10.39 (UTC)

Tugevusõpetuse mõistele viitab Liimliide, veel teistele tähendustele punanihe ja seriaalne meetod. Andres 10. juuni 2006, kell 10.41 (UTC)


Näitel on kaks puudust. Esiteks võib jääda mulje, nagu jooksja tee koosneks kahest osast, millest kumbki on sirglõik. Tegelikult ei ole sirgjooneline jooksmine kahe linna vahel kuigi realistlik, pealegi on linn palju suurem kui punkt. Teiseks, see, et kaks nihkevektorit liidetakse, ei ütle iseenesest midagi selle kohta, kaks resultanti pikkus võrdub teepikkusega. Ka sirgjoonelise liikumise korral ju vektorid liidetakse. Andres 13. september 2008, kell 09:39 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Siire (mehaanika)" üle

Alusta arutelu