Arutelu:Roqueforti juust

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

imho pealkiri peaks olema rokfoor - Ahsoous 3. aprill 2007, kell 17:15 (UTC)

siin annab emakeele selts just sellise kirjapildi nagu praegune artikli pealkiri. avjoska 3. aprill 2007, kell 17:17 (UTC)
ma vaatasin enne oma kommentaari postitamist nimelt ÕS-ist järele... - Ahsoous 3. aprill 2007, kell 17:20 (UTC)
1999. aasta ÕS ei tundu üht teisele eelistavat. link keeleinstituudi kodulehele avjoska 3. aprill 2007, kell 17:35 (UTC)
ega see 2006 aasta oma ka väga ei eelista seegi on ju internetis olemas http://www.eki.ee/dict/qs2006/ - Ahsoous 3. aprill 2007, kell 18:01 (UTC)

Tõstan osa veidrusi välja: valmis esmakordselt ühes koopas Roquefort-sur-Soulzoni lähedal 4. juunil 1070. - Läbi sajandite on see juust köitnud Prantsusmaa ja Navarra suurimaid mehi: - Juba 3500 eKr oli Roqueforti juustu eellane hinnatud. Meie ajaarvamise alguses pidasid roomlased sellest pikantse mekiga maiuspalast lugu, ehkki seda ei kutsutud veel Roquefortiks. Umbes aastal 400 ehitati Combalou mäe jalamil asuva linna ümber tugev kaitsevall. Alguses kutsuti seda Roca Forta (ladina keeles "tugev kindlus") – küla oli juba siis tuntud oma hinnatud sinaka juustu poolest. Hiljem sai linnakese nimeks Roquefort-sur-Soulzon. - Nõnda sündis Penicillium roqueforti müstilisest alkeemiast, niiskuse ja kuivuse õrnast tasakaalust kuivanud leivatükil. Ning nagu imeväel oli sündinud Roqueforti juust. Roquefort on vaieldamatult juustude kuningas. - Selle jaoks on ka eriline juustu-tester-pulk. - Ja need mehed teavad väga hästi, et Roqueforti juustu tulevik on nende käes ja ei lase endast kedagi mööda. - kamakad on tingimata heades kätes, kuid "maître affineur" ei ole päris üksi vastutav selle kummalise metamorfoosi eduka läbiviimise eest. Kyla kohta käiva jutu võib panna kyla artiklisse. Tsitaadid on allikata ja vähemalt Casanova puhul kahtlustan ma tõlkeviga. Ja erosioonist tekkinud mägi kõlab ka kahtlaselt. --Oop 3. detsember 2011, kell 15:51 (EET)