Arutelu:Pokker

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Varasem versioon:

Pokker on populaarne oskustel põhinev kaardimäng, täielikult või osaliselt varjatud kaartidega mängijad teevad panuseid ühisesse potti. Poti võidab mängija, kellel on parim kaardikombinatsioon või mängija, kelle panus jääb ülejäänute poolt vastustamata. Pokkeri all võidakse mõelda ka videopokkerit, mida mängitakse üksi, näiteks kasiinos vastaval aparaadil või muid mänge, mis kasutavad kaardite kombinatsioone.

Pokkeril on palju eri variatsioone, kuid kõik järgivad sama põhimõtet. Käe jagamise õigus liigub mööda mängijaid ringiratast päripäeva ja on märgitud enamasti väikse valge plastkettaga (button). Kasiinos jagab kaarte küll eraldi diiler, kuid panustamise järjekord määratakse samamoodi.

Üks või mitu mängijat peavad tegema sunnitud panused, et moodustada algset potti. Diiler segab kaardid, tõstab kaardipaki pooleks ja jagab vastava arvu kaarte igale mängijale, üks kaart korraga. Kaarte võib jagada nii pilt ülespoole kui ka allapoole, olenevalt mängitavast pokkeritüübist. Pärast esialgset jagamist algab esimene panustamisring. Ringide vahel võivad mängijate käed muutuda mingil moel, kuna jagatakse lisakaarte või vahetatakse välja eelnevalt jagatud kaarte. Iga ringi lõpus korjatakse kõik panused ühtsesse potti.

Kui mängija panustab panustamisringi ajal, peavad vastased käituma järgmiselt - kas loobuma käes osalemisest ja oma kaardid maha panema (fold), vastama panusele (call) või omakorda suurendama panust (raise). Kui keegi panustab ja ükski kaasmängija ei soovi vastata ega suurendada panust, siis on käsi automaatselt lõppenud ja kogu potis olnud raha läheb panustajale, kaarte keegi näitama ei pea ja uus käsi algab. Selline võimalus võita potti ilma oma kaarte näitamata annab võimaluse bluffida. Bluffimine on pokkeri tähtis osa, see eristab teda paljudest teistest kaardimängudest, kaasaarvatud nendest, kus muidu kasutatakse pokkeri kaardikombinatsioonide tugevuse süsteemi.

Kui viimase panustamisringi lõpuks jääb mängu rohkem kui üks mängija, toimub kaartide avamine (showdown). Mängijad näitavad kõigile oma seni varjatud kaarte ja otsustatakse võitja. Parima kaardikombinatsiooniga mängija võidab potti kogunenud raha.

Tõstan selle praegu siia, et toimetada ja täpsustada ning hiljem tagasi artiklisse integreerida. Korrektne oleks rääkida erinevatest pokkerityypidest, igayhest konkreetselt. Siin on praegu jutt ainult jagamisest ja panustamisest. Puudub kombinatsioonide (käte) loetelu. --Lulu 29. aprill 2007, kell 16:05 (UTC)

Siin on nüüd ära toodud üks Eesti internetipokkeri aadress, aga kui neid on palju, siis see on reklaam. Andres 2. mai 2009, kell 07:03 (UTC)

Need lingid on kõrvaldatud, aga ma pole kindel, et see on õige. Andres 15. november 2009, kell 09:49 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Pokker" üle

Alusta arutelu