Arutelu:Paul I

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

muutes muuhulgas ka pärimisõigust, keelates naistel troonipärimise.

Minu arust on see ebatäpne. Seni (Peeter I ajast) ei olnud Venemaal mingit troonipärimiskorda (keiser/keisrinna määras endale suvaliselt pärija). Ja Paul ei tühistanud naiste troonipärimisõigust täielikult, kuna naised võivad Venemaa trooni pärida suurvürstide otsalõppemisel (nagu praegu Mria Vlladimirovna).

Tee siis artiklis parandus. Andres 11. november 2006, kell 14:23 (UTC)

Eesti ajalukku on Paul läinud asehalduskorra kaotaja ning Balti erikorra taastajana, kui tema ajal hakati Läänemereprovintsidest ka nekruteid võtma., kas nekrutite võtmine oligi balti erikorra taastamine ? --Dj Capricorn 2. märts 2007, kell 09:18 (UTC)

Autoriõiguse rikkumine[muuda lähteteksti]

Tähelepanek on selline, et artikkel kasutab olulisel määral Horisondi artiklit, millele esialgu oli viidatud vaid ühes kohas. Kuigi lauseid on mõnevõrra ümber sõnastatud, korratakse mõneski lauses teksti kõnekujunditeni. Samas on ümbersõnastamise käigus kohati mõte muutunud. Ma vist ei jõua praegu tekstide rida realt võrdlemiseni. --Ker 29. september 2010, kell 22:02 (EEST)

artikkel on endiselt mahakirjutamise malli kandidaat. --Ker 3. oktoober 2010, kell 17:38 (EEST)
eemaldasin kopipeisti, seda saab kontrollida sellest versioonist [1]--Bioneer1 (arutelu) 1. august 2014, kell 20:14 (EEST)