Mine sisu juurde

Arutelu:Osaline järjestus

Lehekülje sisu ei toetata teistes keeltes.
Allikas: Vikipeedia

Ehk oleks artikli pealkirjana parem "Osaline järjestus". Arvan, et "Järjestus" võiks olla niisugune osalt täpsustuslehekülg. kus ei räägita ainult matemaatikast. (Bourbaki vist eristas matemaatikas kolme tüüpi struktuure: järjestus-, algebralised ja topoloogilised). Mulle tundub, et ka ranget järjestust (antirefleksiivsusega) saab nimetada järjestuseks. Seega oleks sõna "järjestus" kahemõtteline: 1) osaline järjestus; 2) osaline järjestus või range järjestus (või äkki veel midagi).

Jah, küllap ta nii on, ehkki mu auditooriumimälestusis järjekindlalt esimest on eelistatud, ranget järjestust vajadusel lisaks defineerides. --Ker 12:23, 26 Mar 2005 (UTC)

Meil on ka artikkel Osaliselt järjestatud hulk, mille sisu on osalt dubleeriv. Arvan siiski, et peaksid olema eraldi artiklid, sest mõisted on erinevad. Andres 07:28, 26 Mar 2005 (UTC)

Minu meelest tuleks teha range järjestuse kohta ka eraldi artikkel. Andres 31. detsember 2006, kell 06:17 (UTC)

Mulle tundub, et range ja mitterange osaline järjestus on niivõrd lähedalt seotud mõisted (sama asja kaks külge - nende vahel on loomulik üksühene vastavus) ning nende definitsioonid on ka niivõrd lühikesed, et neile kummalegi eraldi artiklit ei ole vaja. Ka ingliskeelses Wikipedias on nad samas artiklis. --Jaan Vajakas 31. detsember 2006, kell 09:54 (UTC)
Artiklid lähevad kindlasti pikemaks (ei pea ju piirduma definitsiooniga). Arvan, et siis on lugejal raske leida täpselt seda, mida ta otsib. Ka väike dubleerimine on võimalik. Andres 31. detsember 2006, kell 10:33 (UTC)

"Loomulik järjestus" on väljend, mille tähendus ei pruugi lugejale selge olla. Andres 4. jaanuar 2007, kell 18:34 (UTC)


Minu meelest oleks parem omadused lahti kirjutada. Andres 4. jaanuar 2007, kell 18:39 (UTC)