Arutelu:Orissaare

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

elanikke = 1077 (1. jaanuar 2004). avjoska 14. aprill 2007, kell 12:47 (UTC)

Ma leian, et nende tänavate kohta pole meil tarvis artikleid ette näha. Kõik, mis neisse ka kirja saaks panna mahub sama hästi siiasamasse artiklisse. Ning miks ja mida oleks meil kirjutada sellise pisikese asula tänavatest (see pole ja mingi Tartu või Tallinn)? Ivo 28. detsember 2009, kell 16:00 (UTC)

Minu meelest pole vahet, kas on tegu Tallinna või Tartu või Orissaare tänavaga. Andres 29. detsember 2009, kell 12:06 (UTC)
Erinevus on ainult selles, et mõned Tartu ja Tallinna tänavad on sadu aastaid vanad, kuramuse pikad, inimesestele laialt tuntud vms aga selle asula kõiki tänavaid ei pruugi isegi Orissaare enda elanikud teada (samamoodi oleks minu arvates täiesti sobimatu hakata näiteks Kose tänavate kohta artikleid tegema). Lihtsalt ei ole midagi asjalikku kirjutada, mis niigi asula artiklisse ei mahuks ega sobituks (suurte linnade puhul aga ei saagi selline info linna artiklisse mahtuda, mida need tänava artiklid sisaldada saaksid kuid väikeste asulate puhul ei ole see probleemiks). Ivo 29. detsember 2009, kell 12:13 (UTC)
See, et üks tänav on vanem või pikem, ei tähenda, et teisest tänavast ei tohiks artiklit olla. Mina leian, et on sobilik kõigist Eesti asulate tänavatest artikkel kirjutada, sh Orissaare ja Kose tänavatest. Ei maksa nii kõvasti Vikipeedia arengut pärssida tänavatest, bussipeatustest või raamatu/filmitegelastest artiklite kirjutamist keelates. Ave Maria 29. detsember 2009, kell 16:02 (UTC)
See ei ole arengu pärssimine. See on pigem soov vältida seda, et mõni tola ei hakkaks vorpima tuhandet artiklit, mille ainuke sisu oleks selline nagu "Koidu tänav on tänav Orissaare alevikus Saare maakonnas" + kategooriad. Kui on eeldus, et tänava kohta on midagi asjalikku kirja panna ja keegi ka seda teeb siis sellised artikli võivad loomulikult eksisteerida. Ja kui keegi teeks imekombel väga põhjalikud artiklid Orissaare tänavatest, saab need lingid alati hiljem lisada ja ei pea seda eelnevalt tegema. Ivo 29. detsember 2009, kell 17:52 (UTC)
Ka Tartus ja Tallinnas on ju vähetuntud ja lühikesi tänavaid, aga mõne sellise kohta on artikkel olemas. Iga tänava kohta on rohkem öelda kui seda, et ta on tänav selles ja selles asulas. Andres 29. detsember 2009, kell 19:35 (UTC)
Kui artikkel on olemas ja üle kahe lause on osatud ka kirja panna, ei tasu tavaliselt jah kustutama hakata. Need Tallinna tänavate kohta käivad artiklid, mida sa silmas pead on isegi pildimaterjaliga varustatud. Aga meil on ka ühelauselisi tänavaartikleid. Kuid ma ei mõista kuidas õigustab kõik see linkide panemist? Enne peaks asula artikleid pikemaks saama kui võiks üldse lasta tänavate kohta midagi kirja panna ja väikestes asulates mahub kogu tänavate jutt probleemideta asula artiklisse ära. Ma räägin, et pole tarvis selliseid linke tekitada enne kui just tõesti ei ole keegi juhtumisi kätte võtnud ja antud tänavatest korralikke artikleid valmis vorpinud. Ivo 29. detsember 2009, kell 20:58 (UTC)
Meil on üldine põhimõte lingid kohe ära panna, sellepärast ma leian, et lingid tuleb panna. Nagu ma aru saan, ei ole Sa põhimõtteliselt tänavaartiklite vastu. Kui on mõni liiga lühike artikkel, siis seda tuleb täiendada või äärmisel juhul (näiteks kui neid massiliselt vorpima peaks hakatama) kustutada. Mina arvan küll, et tasapisi tulevad meil artiklid kõigist tänavatest. Andres 30. detsember 2009, kell 10:16 (UTC)
Orissaare on minu jaoks küll Saare teises otsas aga minu teada jätkub sealt huvitavat ajalugu pea iga tänava jaoks. Ajalugu on seal lihtsalt läbi aleviku kasvanud. Legendiga kivid, mõis, vana postijaam jne. jne. asuvad just praeguste tänavavõrgustiku kütkes. Ja uus ajalugu kasvab peale. Iga kuu külastan paar korda Orissaaret ja iga kord kuulen midagi põnevat kohalikelt. Antud juhul ei suuda ma seda kõike veel "ära seedida" aga kirjutamismaterjali oleks sealt küllaga, isegi kui seda tänavate järgi võtta. Saareprints 17. mai 2011, kell 20:56 (EEST)
Kindlasti oleks kirjutamist kogu Eesti erinevatest asulatest küllaga veel, lihtsalt ei ole jõutud. Orissaare pole mitte mingi erand. Kindlasti tuleb aga jälgida, et kirjutatu oleks tõendatav viidete ja allikate abil, mitte, et "kohalik saunas rääkis". Ave Maria 17. mai 2011, kell 21:01 (EEST)
Orissaares saunas veel ei käi. Mina ütlesin, et Orissaare on lihtsalt nii rikka ajalooga koht aga mina seda kirjutama ei pretendeeri. Olen täiesti kindel et on olemas ka küllalt erinevaid viiteid ja allikaid, nende pärast keegi muretsema ei pea. Pigem peaksime julgustama inimesi kohalikku ajalugu uurima, mitte vastupidi - see oli minu mõte. Massiliste tühiartiklite teket ma ei usu. Orisaare ei ole must auk, seal uuritakse päris tublisti ajalugu. Las uurivad ja puurivad. Palju raskem oleks seda teha näiteks võrukatel. Saareprints 17. mai 2011, kell 21:36 (EEST)
Saareprints, Vikipeedia ongi vabatahtlike poolt kirjutatav entsüklopeedia ja iga külaelanik ongi oodatud oma külast, iga alevikuelanik oma alevikust, iga alevielanik oma alevist kirjutama, pilte laadima, viiteid-välislinke lisama jne jne. Jälle on juttu asjast vales kohas. Ave Maria 17. mai 2011, kell 21:41 (EEST)
Ma ei räägi sinu jutust, vaid eelnevast, et kas Orissaare tänavatest on mõtet eraldi kirjutada või mitte. Ma ei kavatsenud ka ilma viidetetta saunajutte siia kirjutada. Rahu, rahu. Saareprints 17. mai 2011, kell 21:47 (EEST)
Siinkohal ilmselt administraatorite seisukohad lahknevad. Mina isiklikult leian, et praktiliselt kõigist Eesti tänavatest võiks Vikipeedias artikkel olla. Ave Maria 17. mai 2011, kell 21:50 (EEST)
Minu arvamus selle teema kohta oli samasugune, et võiks ikka olla selline võimalus. Saareprints 17. mai 2011, kell 21:55 (EEST)
Orissaare tänavanimed on ju siit lingitud, milles on probleem? Ave Maria 17. mai 2011, kell 21:57 (EEST)
Probleemi ei ole, püüdsin lihtsalt julgustada teisi kirjutama. Saareprints 17. mai 2011, kell 21:59 (EEST)

| elanikke = 1063 (1. jaanuar 2004) Andres 12. juuli 2011, kell 20:29 (EEST)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 20:31 (EEST)