Arutelu:Mulla klassifikatsioon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Inglise viki järgi oli en:FAO soil classification asendatud 1998. aastal en:World Reference Base for Soil Resources klassifikatsiooniga. Geonarva 19. august 2011, kell 00:06 (EEST)


Pealkiri võiks olla muldade klassifikatsioon, nii nagu on näiteks tardkivimite klassifikatsioon, s.t. 'muld' mitmuses. (Seejuures kui tekstis on liitsõnana 'mullaklassifikatsioon', siis see on mu meelest õige. Pealkirjas peaks olama aga lahus ja mitmuses.) --Kk 19. august 2011, kell 07:58 (EEST)

Sünonüümne on muldade tüpoloogia, ehk mullatüpoloogia — eraldi artiklit selle kohta pole mu meelest tarvis. --Kk 19. august 2011, kell 08:06 (EEST)

Kahjuks ei leia T. Erelti "Terminiõpetuse" raamatust kohe üles lõiku, kus selgitatakse, et eesti keeles saab mitmust anda edasi ainsuse kaudu (nt siis mulla klassifikatsioon; ja sealses raamatus seda vist isegi soovitatakse). Kui ei teki uut mõistet, on loomulikum kirjutada lahku, parem siis mulla klassifikatsioon (mulla tüpoloogia?). Ma võin eksida, aga mõnes teadusharus eristatakse tüüpe ja klasse (resp tüpoloogiad ja klassifikatsioonid) ehk siis loomulike ja mitteloomulike (nt arvude järgi klassid) tunnuste põhjal. Algses Loit Reintami allikas[1] on eraldi defineeritud mulla klassifikatsioon ja mulla tüpoloogia--Bioneer1 19. august 2011, kell 17:02 (EEST)


Katkine link[muuda lähteteksti]

Korduval kontrollimisel on leitud, et järgnev välislink ei tööta. Kontrolli selle toimimist ja vajadusel paranda vigane link.

--MastiBot (arutelu) 6. juuli 2013, kell 18:02 (EEST)