Arutelu:Miin

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Arvan, et selle pealkirja all peaks rääkima sõjanduse mõistest, sest see on kõige tuntum.

Ja kui sõnal on sõjanduses kolm tähendust, siis mis mõtet on panna pealkirjaks "Miin (sõjandus)"? Andres 21. detsember 2007, kell 19:47 (UTC)

Kas miinipildujamiinid ja meremiinid ei ole miinid?

Mis mõttes miin on miinipilduja laskemoon? Kas siis üks miin on laskemoon? Andres 21. detsember 2007, kell 19:48 (UTC)

Alustan järjekorras: Millisest kolmest absoluutsest erinevast asjast Sa räägiksid artiklis miin. Ja kui ajaloost võta välja miin siis veel neljas mõiste miin, mis paigaldati kinluse väravatorni või müüri alla selle õhkulasmiseks, siit ka mõiste miinikäik.
Kas just sõjandus on kõige õigem laiend sinna taha, ei tea midagi paremat lihtsalt ei tulnud pähe. Aga eristada oli neid vaja.
Miinipildujamiinid ja meremiinid ja maamiinid ja tankitõrjemiinid jne on kõik miinid üldnimetusega, kuid absoluutselt erineva konstruktsiooniga asjad, rääkimata otstarbest ja kasutus meetoditest.
Kõiki neid asju milliseid kuskilt tulirelva torust välja tulistatakse nimetatakse selle relva laskemoonaks nagu on padrun, püssi laskemoon, mürsk, kahurilaskemoon jne. Seepärast ongi miinipildujamiin (miinipilduja mürsk) miinipilduja laskemoon. Nagu reaktiivmiin reaktiivmiinipilduja laskemoon.Akra 24. detsember 2007, kell 17:23 (UTC)