Arutelu:Mereleksikon

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Tekst on reklaamtutvustuse stiilis. Andres 13. oktoober 2010, kell 07:22 (EEST)

Kas sa mõtled mu viimast muudatust või kogu teksti?
Viimasega ma nõus ei oleks, palun seleta täpsemalt
suwa 13. oktoober 2010, kell 09:01 (EEST)
Ma ei pea silmas Sinu lisatut. Tekst jätab mulje, nagu ta oleks raamsatututvustusest maha kirjutatud. Vormistust ja materjalivalikut pole kohandatud. Mis näiteks Kaevats asjasse puutub?
See osa on reklaamntutvustuse, mitte entsüklopeedia tekst:

Paljude merendusega otseselt ja kaude seotud autorite, toimetajate, retsensentide ja illustreerijate rohkem kui 10-aastase töö tulemusena valminud raamatus on Eesti-keskne materjal, millel on seos merega. Lisaks tõsistele artiklitele on ka neid, mis rangelt võttes pole päris entsüklopeedilised. Raamatu ideekavandi koostajad Uno Laur, Bruno Pao ja Reet Naber pidasid peamiseks ülesandeks eestikeelsete merendusalaste oskussõnade elushoidmist, et vastu seista vene- ja ingliskeelsele survele.

Andres 13. oktoober 2010, kell 09:18 (EEST)

Mis värk nende raamatute esikaantega on? Tean, et on vaidlusi sel teemal olnud, et kas need on autoriõiguse objektid, aga arvan, et raamatu kaant võib igaüks pildistada ja nähtavale panna (ei ole ju oma kasu tagaajamine). Selgituseks piisab viitest aruteluni. Mairold2 2. november 2010, kell 06:18 (EET)

Siin pole midagi vaielda, need on autoriõiguse objektid. Andres 2. november 2010, kell 08:53 (EET)
Autoriõiguse seadus--WooteleF 2. november 2010, kell 17:39 (EET)
Kaane avaldamine Vikipeedias on lubatud ainult siis kui autoriõiguste omanikud seda lubavad. On veel ka Wikipedia-sisesed reeglid, milles me pole siiani päris kokku leppinud. Vaata Vikipeedia:Mittevaba sisu kriteeriumid ja selle arutelu.--WooteleF 2. november 2010, kell 17:42 (EET)