Arutelu:Loobu lahing

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

See pilt ei sobi minu arvates siia. Ivo 3. veebruar 2009, kell 12:56 (UTC)

Nõus. Eemaldasin.--WooteleF 3. veebruar 2009, kell 15:49 (UTC)

Kas see ei ole Eesti poole võit, kui metsavennad saavutasid täielikult oma eesmärgid ja Punaarmee plaanidest (tagada ohutu liiklus maanteel) ei tulnud midagi välja? ᛞᛃᚱᛖᛁᚳᚺᛋᚠᚢᚺᚱᛖᚱ 18. veebruar 2011, kell 15:33 (EET)

Ütleksin lihtsalt, et selle lahingu pooltel puudusid taktikalised eesmärgid, mistõttu polnud ka taktikalisi tulemusi. Sorri, 50 mehe rivist välja viimine, mille tagajärjel Nõukogude üksus jäi oma kohale, ei ole taktikaline võit. Tuletan meelde, et Vihula ja Aaspere vald vallutati Saksa vägede poolt alles poolteist nädalat peale Loobu lahingut. Taandumisel kantakse ikka kaotusi, see ei tähenda, et iga taandumislahing on kaotus. Võib olla ka tõrjevõit. Käesolev lahing ei olnud võit kummalegi poolele, Nõukogude üksus oma plaani ei muutnud ja metsavennad taandusid endistele positsioonidele. Kuna nõukogude allikaid mulle kätte saada pole ja Eesti allikad seda mõistagi Nõukogude võiduks ei pea, siis olen nõus tulemuse osa tühjaks jätma või soovi korral kirjutada "puudus". --Erikupoeg 18. veebruar 2011, kell 15:48 (EET)
Metsavendadel oli ju taktikaline eesmärk (vastasele võimalikult suurte inimkaotuste tekitamine) olemas, ega nad muidu heast peast poleks voori rünnanud. ᛞᛃᚱᛖᛁᚳᚺᛋᚠᚢᚺᚱᛖᚱ 18. veebruar 2011, kell 16:27 (EET)
Huvitav, kust see kaotuste number tuleb? Lahingupaigalt põgenenud metsavendade oletus? Ma olen skeptiline selliste numbrite suhtes. N.N. 19. veebruar 2011, kell 10:28 (EET)

Virumaa Omakaitse aruandes on selline tekst:

Aaspere, Vohnja ja Palmse vall piiride ristumise koha lähedal Loobu metsavahel toimus veel üks metsavendade rünnak Tallinna-Narva maanteele venelaste voorile. Kahjuks on andmed selle võrdlemisi suurejoonelise ürituse kohta eriti napid, sest iga nimetatud vald peab asja enda valgustamisele mittekuuluvaks. Andmed, mis on saadud, baseeruvad peamiselt jällegi Vihula vallast saadud materjalidel. Jällegi pole aeg täpselt määratav ja kellaajast pole üldse mingit märki. Kuupäevi on antud 28.07.41 ja 25.07.41. Ei ole mingit võimalust osutunud täpsemaks määramiseks ja vastavas tabelis on nende ridade kirjutaja otsustanud tarvitada 28.07.41. Kas see õige on, on iseküsimus.

Koha suhtes on üteldud, et rünnak toimus "Loobu metsavahel". Metsavennad olid pärit "Kavastu partisanide" koosseisust ja neid oli Vihula kui ka Aaspere valla mehi – arvult 15. Juhiks oli ltn. A.Rebane. Vastaseks oli venelaste voor autode ning omnibussidega. Nagu on ühes teises kohas vihjeid, sulgesid metsavennad Tallinna-Narva maantee ettelastud puudega ja kui voor kohale jõudes takerdus, avasid metsast tule. Tagajärjed olid 2 omnibussi kraavis, 15 venelast surnud ja teadmatu arv haavatuid. Metsavendadel omal kaotusi ei olnud ja nad taandusid peale segaduse sünnitamist.

Metsavennad Suvesõjas 1941 lk.461-462. Nagu näeme, on kuupäev lahtine ja 50-st sovjettide kaotusest pole juttu. N.N. 22. aprill 2011, kell 15:06 (EEST)