Arutelu:Liivimaa ordu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

EE kasutab nimekuju "Liivimaa Ordu". Andres 4. märts 2006, kell 19.34 (UTC)

LIIVI on siin eestiaegne sõnamoodustis, nii nagu EESTI (vastavalt Liivimaa ja Eestimaa asemele). Liivimaa on sisuliselt õigem, aga Liivi jälle siinkohal täiesti juurdunud, kuigi muidu keskaegse Liivimaa tähenduses ei kasutata (ikka Liivimaa või Vana-Liivimaa). Kas leidub keegi, kes hakkab 'Liivi ordust' lugedes mõtlema liivlastele, mitte Liivimaale?

Vapp (prantsuse kilp) ei ole siin täpse kujuga, selles kontekstis peaks olema gooti kilp, nagu seda keskajal ordu poolt tegelikult kasutati.

Ordu nõrkuseks oli see, et tema valdused paiknesid laialipaisatuna suurel maa-alal vaheldumisi piiskoppide valdustega. See muutis raskeks oma valduste kaitsmise.

On väidetud ka vastupidist – et see asend võimaldas pidevalt naabrite asjadesse segada. --Christopher Robin 19. juuli 2006, kell 09.41 (UTC)

Ja ordu komtuurkondade juurde: minu teada allus ordule ka üks komtuurkond Bremenis. --Christopher Robin 19. juuli 2006, kell 09.43 (UTC)


Käskniku või ordukäskniku kohta peaks mingi artikkel olema. Muidu ei saa aru, mis see on. Andres 8. jaanuar 2009, kell 13:34 (UTC)

Hetkel tegin nii, et ordukäsknik on artikkel ja käsknik kui ümbersuunamisleht, nii et kui selgub, et käsknikul on veel tähendusi, saab need kohe käskniku peale panna. Athanasius Soter 9. jaanuar 2009, kell 20:28 (UTC)
Võiks meilgi olla sellised tabelid Liivi ordu kohta nagu siin, de:Deutscher_Orden#Großgebietiger. --Jaanusele 9. jaanuar 2009, kell 20:47 (UTC)

dewiki Livländischer Orden?[muuda lähteteksti]

dewikis on iw-deta artikkel de:Livländischer Orden, mis räägib vist samast asjast. Samas see etwiki artikkel on ühendatud dewiki märksõnaga de:Meistertum Livland. Kas siin on midagi valesti?--Bioneer1 (arutelu) 18. veebruar 2015, kell 12:09 (EET)