Arutelu:Konuvere linnus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Konuvere linnus oleks pealkirjana parem ja ka Viki süsteemsem, kuna sellel alal ei ole maalinna nimetus enam tomineeriv.Akra 18. jaanuar 2007, kell 18:56 (UTC)

Muutsin pealkirja, lähtudes Eesti linnuste loendist. Aga palun selgita oma märkust. Andres 18. jaanuar 2007, kell 21:13 (UTC)
kuna sellel alal ei ole maalinna nimetus enam tomineeriv
Kui mõtled seda osa lausest, siis Konuvere ei mahu arhidektuurilise mõiste maalinn alla kuna on ehitatud looduslikule künkale. Teiseks maalinna nimetused on rohkem omased saartele ja läänemaa rannikualadele.Akra 19. jaanuar 2007, kell 18:07 (UTC)

Tundes mingil määral selle kandi kodulugu, on nimetetud ka Konuvere linnust maalinnaks. Konuvere on ajalooline läänemaa osa. Tõesnäoliselt on Konuvere linnus kõige idapoolseim kants, mille puhul on kasutatud traditsiooniliselt maalinna nimetust. Muuga 9. detsember 2007, kell 15:39 (UTC)

Kas linnust nimetatatakse linnuseks või maalinnaks on veel üks oluline erinevus Maalinnad ei omanud linnamäge vaid olid ringvall linnused kuna Läänemaal ja saartel oli üldiselt madal maa. Linnus on ehitatud looduslikule kõrgendikule või mäele mida on täiendatud. Tihti peale läänepoolsele rahvale on kõik linnused maalinnad kuna nad on harjunud selle kohta nii ütlema, ja vastupidi. Kuna tegemist on mõiste piirialaga, siis ilmselt käituti vahel vastavalt eelnevale lausele.Akra 9. detsember 2007, kell 17:40 (UTC)
Ka teatmeteosed nimetavad Konuveret linnuseks mitte maalinnaks, ning konuvere on ehitatud looduslikule kõrgendikule seega on konuveres linnamägi ka arhidektuurilises mõistes.Akra 9. detsember 2007, kell 17:40 (UTC)
Inimesed, kes otsivad artiklid Konuvere maalinn leiavad ka selle.Akra 9. detsember 2007, kell 17:44 (UTC)