Arutelu:Ketserlus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas baptistid, adventistid ja nelipühilased on protestandid või ei ole? Andres 17:16, 31 Aug 2004 (UTC)

Üldiselt pannakse ühte patta aga kui lugeda meie (wiwki) protestantismi siis ei ole. Sobiv määratlus eesti k LAHKUSK! Leon 17:44, 31 Aug 2004 (UTC)

Aga miks meie artikkel siis protestantismi teisiti defineerib, kui seda üldiselt tehakse?
Protestantism on katoliku kiriku seisukohast ju ka lahkusk, või kuidas? Andres 18:49, 31 Aug 2004 (UTC)

Jätsin järgneva originaaluurimuse artiklis toodud tsitaadile lisamata. "Püüdes juutidest lahti saada otsustati, et Poeg on Isast erinev. Riiki sissepugevatele barbaritele oli aga tähtsam, et Poeg on Isa sarnane. Alles enesekindlam uue keisririigi rajav ja seega Isaks saav Frankide riik võis algusest peale öelda, et Isa on Pojast erinev. Hoogusattunud bütsantslastel tuli pähe esitada omavahel isegi Vanaisaduse küsimus... See rõõmustas keisrit ning järgmiseks suureks ja otsustavaks sammuks sai pealinna üleviimine kaubandusliku ja majandusliku elu keskmeks kujunenud juutide ja kristlaste rohkesse jõukasse itta." --Ivo Vahur 16. detsember 2010, kell 13:48 (EET)

Võtsin järgneva välja, sest sellel pole nähtavat seost artikli teemaga ja tsitaadi päritolu on teadmata. Andres 19. detsember 2010, kell 21:14 (EET)

Tsitaate[muuda lähteteksti]

  • Constantinus II leidis ristiusu olevat lapselikult lihtsa ja otsekohese, ning hakkas seda segi sasima vananaiste ebausuga. Ta rõõm keerulisest teoloogilisest juuksekarva lõhkiajamisest oli suurem vastutustundest harmoonia säilitamise eest. Sestap provotseeris ta lugematuid lahkarvamusi ja korraldas tigedaid depatte lisades kütust jõudsalt edenevatele leekidele. Tulemuseks oli, et terved prelaatide (piiskopid) jõugud kasutasid riigi teid ja postihobuseid kihutamaks edasi-tagasi ühelt nn “sinodilt” teisele. Prelaatide sihiks oli viia kõik usulised talitused kooskõlla oma tujudega.” (Vana-Rooma mittekristlik autor. Kes?)

Otsinud siis ülesse. A.Toynbee toob selle ära (kas raamatu nimi oli "Tsivilisatsioon", ei mäleta). Mul pole seda kuskilt võtta. --Ivo Vahur 19. detsember 2010, kell 21:53 (EET)

Mis seos sellel on artikli teemaga? Andres 19. detsember 2010, kell 21:55 (EET)