Arutelu:Kantrimuusika

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Niimoodi yksinda ei ole Eagles siin eriti hea näide. Hilisem Eagles on ju umbes samavõrd kantri kui biitlid. Ja ka bluegrassi võiks Nashville'iga seoses mainida. --Oop 3. märts 2006, kell 17.13 (UTC)


Samuti võiks Nashville'ga seoses mainida Nashville soundi...


"Samuti üritavad esinejad jätta muljet, nagu oleksid nad tavalised inimesed."

Eriti ei nõustuks sellise väitega... Paljud kantriartistid ehivad end vägagi ära, igast läikivad pandlad ja värgid ja kaunistatud instrument ja uhke kaabu, teisest küljest nad ongi tavalised inimesed (kes on oma elualaks valinud laulmise). Pigem võiks mingitele metali või rockivendade kohta öelda, et "üritavad jätta mingisuguse kõrgema... mingisuguse... muljet". Jürka 8. juuli 2007, kell 16:06 (UTC)


...sai alguse USA lääneosa kauboilauludest ning inglise, šoti ja iiri uusasukate folkloorist. 20. sajandil kujunes kantrimuusika keskuseks Nashville. Seal asub palju heliplaadistuudioid, -firmasid ja kirjastusi, mis tegelevad ainult selle muusikastiiliga. Kantrimuusika populaarsuse põhjuseks on lihtsus, meloodilisus ja maalähedus, mille tõttu võtab publik laulu kergesti omaks. Samuti üritavad esinejad jätta muljet, nagu oleksid nad tavalised inimesed.

Üks mõjukamaid kantrilauljaid oli Jimmie Rodgers, kes plaadistas 111 laulu, mis tegid kantrimuusika laiemalt tuntuks. Kantrimuusika kõigi aegade edukaim esindaja on ansambel The Eagles. 1976. aastal ilmunud LP-d "Hotel California" müüdi 11 miljonit plaati.

Kuna minu arvates oli artikkel eelmisel kujul tasakaalust valusasti väljas (ja info ei tundunud usaldusväärne), siis võtsin senise teksti välja ja panin uue asemele. Jürka 8. juuli 2007, kell 17:31 (UTC)