Arutelu:Jena ülikool

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu meelest peaks ütlema "Friedrich Schilleri", ilma sidekriipsuta. Andres 29. detsember 2011, kell 10:22 (EET)

Jah, eesti keeles vist küll. Tegin muudatuse ka Göttingeni ülikooli artiklis.--Morel 29. detsember 2011, kell 12:02 (EET)
Tuleb teha vastavad ümbersuunamised. "Jena Ülikool" pole vist korrektne, tuleb parandada, kus see esineb. Andres 29. detsember 2011, kell 12:11 (EET)
Mina kirjutaks kõiki neid ülikoole suure Ü-ga, on nad siis parajasti ametlikud vasted või mitte, sest mulle tundub see eristus liigse tähenärimisena. Näide: oletame, et meil on Kukeleegua Ülikool (mida keelereeglite järgi võiks vabamas kontekstis kirjutada ka Kukeleegua ülikool). Kui ta ühel hetkel saab nime Kukeleegua Suure Pliiatsi Ülikool, siis kas edasipidi tähistaks Kukeleegua Ülikool ainult varasema perioodi asutust? Aga Kukeleegua ülikool?
Suunamisi tuleb muidugi teha nii palju kui vaja. Aga siin artiklis peaks siis igal juhul olema ilmselt ka "Jena Friedrich Schilleri Ülikool" suure algustähega? --Morel 29. detsember 2011, kell 13:34 (EET)
Nii palju kui mina aru saan, keelereeglid ei luba üldse läbivat suurtähte, kui tegu pole ametliku nimega. Ma ei tea, mis ametlik nimi varem oli.
Jah. Edaspidi tähistaks "Kukeleegua Ülikool" ainult varasema perioodi asutust, "Kukeleegua ülikool" aga mõlemat. Andres 29. detsember 2011, kell 14:07 (EET)