Arutelu:Jekki Rjazin

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Mis mõttes ta on estofiil? Andres 26. mai 2010, kell 18:26 (EEST)

Nii on teda nimetatud, ning ka estofiili definitsioonile vastab. Ent tõepoolest — kas eesti kodanik saab olla estofiil? Lisasin ka viite — selles on teda nimetatud estofiiliks, seejuures öeldes, et ta on saanud eesti kodakondsuse. --Kk 26. mai 2010, kell 18:41 (EEST)

Milles seisnes tema vabadusvõitlus?--WooteleF 26. mai 2010, kell 20:39 (EEST)

Eesti vabadusvõitlejaks on teda ehk palju nimetada, ent taasiseseisvumisliikumise aktivistiks kindlasti. Venemaal ehk ka vabadusvõitlejaks: nimelt visati ta oma vaadete pärast Leningradis ülikoolist välja, misjärel ta eesti keelt õppima hakkas ja Eestisse nn. lähispagulusse ümber asus. Tema teened: etnilise venelasena on suuresti tema koostatud kondakundsusseadus (migratsiooniametis Andres Kollisti alluvuses); suur os eesti keele ja meele kesksusest sai sellesse tänu töörühmas olnud Jekki Rjazinile sisse surutud. Paljuski tänu temale kujundati iseseisvuse algusaastatel välja ametlik suhtumine lojaalsetesse ja ebalojaalsetesse muulastesse. Oli praktiliselt iga taasiseseisvumisaja rahvusliku organisatsiooni ja liikumise (hüper)aktivist. Viiteid avaldatud trükisõnast selle kohta kahjuks leida pole, vähemalt mina ei tea. Veidi kõrvalist: nõukogude ajal kirjutas Jekki Rjazin ankeetidesse rahvuse kasti isegi TRÜ üliõpilasene alati "nulli", sest tal oli "häbi olla venelane okupeerivast NL-ist". Peale taasiseseisvumist kirjutab ta alati "venelane", sest on nüüd Eestis ausalt pärisrahva loaga. Mis estofiiliasse puutub, siis sellena ta alustas. Enne Eesti külastamist õppis omal käel Leningradis õpikute ja Ameerika Hääle abiga keele selgeks ning siis astus TRÜ eestikeelsesse õppesse matetmaatikat õppima.--Vihelik 11. juuli 2010, kell 22:35 (EEST)

Ja mida ta on leiutanud?--Morel (arutelu) 6. juuli 2012, kell 02:29 (EEST)

Keegi ei tea?--Morel (arutelu) 13. märts 2013, kell 23:09 (EET)
Siin pole öeldudki, et ta on midagi leiutanud. Kirjas on, et ta on leiutamisega tegelenud. Viimast võin isiklikult kinnitada: olen vestelnud inimesega, kes talle selle eest (mingis mõttes) palka maksis. Tulemuste kohta vt eelnevat. --Oop (arutelu) 15. märts 2013, kell 00:53 (EET)
Noh, ma ei tea, sel juhul on kategooria "Leiutajad" ikka natuke liiast.--Morel (arutelu) 15. märts 2013, kell 01:00 (EET)
Tundes omal ajal mitut asjaosalist, võin öelda, et Jekki osales projektis, mis taotles patenti kütuse (diisli) kiiremaks ümberpumpamiseks raudtee kaubavagunist. Tulemuste kohta isiklikud andmed puuduvad.

Siin on öeldud, et ta on pärit Moskvast.--Morel (arutelu) 13. märts 2013, kell 23:10 (EET)