Arutelu:Hurtigruten

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kuidas seda nime eesti keeles tuleb hääldada? Andres 27. september 2010, kell 00:52 (EEST)

Midagi ei juhtu, kui hääldada, nagu kirjutatakse. SSGreporter 27. september 2010, kell 01:13 (EEST)
Ma räägin sellepärast, et lugeja ei saa praegu aru, kuidas eesti keeles hääldada tuleb. Muidugi võib igaüks hääldada, kuidas tahab, aga peaks ju ikkagi mingi soovituslik hääldus olema. Andres 27. september 2010, kell 01:43 (EEST)

Minu meelest see artikkel ei räägi ettevõttest, kuigi on olemas samanimeline ettevõte (no:Hurtigruten (selskap)). Andres 27. september 2010, kell 00:55 (EEST)

Ka siis, kui artikkel räägib laevaliinist, on seal vähemasti ühine turundus- ja operaatorfirma, muidu ei oleks võimalik liiniliiklust korraldada. Ettevõte Hurtigruten ASA norra vikist (no:Hurtigruten (selskap)) ongi selline operaatorfirma. Laevaomanikud on tänapäeval enamjaolt iga laeva jaoks eraldi moodustatud tütarfirmad ning ka Hurtigruten ASA on oma laevad mõni aasta tagasi tütarfirmale müünud. Oluline on kaubamärk ja liini nimi, mida võib selguse huvides käsitleda laevandusettevõttena. Pidasin õigeks, et see satuks laevndusettevõtete alamkategooriasse, kus teised samasugused, eeskätt liinide kaubamärgid, juba ees on. SSGreporter 27. september 2010, kell 01:13 (EEST)
Kui millalgi edaspidi tuleb artikkel Hurtigruten (ettevõte), siis võib selle artikli ümber nimetada Hurtigruten (laevaliin) ja osa artikli sisust ettevõtte juurde paigutada. Sellegipoolest võiksid need olla samas laevandusettevõtete alamkategoorias, mis ilmselt väga suureks ei paisu. SSGreporter 27. september 2010, kell 01:27 (EEST)
On olnud just mitme firma käes.
Minu meelest peab selle pealkirjaga artikkel rääkima ainult laevaliinist, mitte ettevõst, mis on alles mõne aasta vanune. Ettevõtte kohta võikski olla artikkel Hurtigruten ASA või Hurtigruten (ettevõte).
Miks siis mitte kohe teha artiklit ettevõttest? Andres 27. september 2010, kell 01:43 (EEST)
#def ütleb ju, et tegemist on postiliiniga, seega võrdle parem ajaloolise kaubateeega,
viimase puhul sind ei huvita ju üldist kirjutist luues, kellele kuulusid kaamelid
karavanis ? ja nt Siiditee tervikuna ei saa kellelegi kuuluda, säherdusi ajaloolisi
laeva- jm kaubateid on maailmas ikka mitmeid. Ka Eestis on postipaadindust mitmes kohas.
suwa 27. september 2010, kell 12:43 (EEST)

Teravmägedel ?[muuda lähteteksti]

Vaadates neid lehti:

Tekkis küsimus,kas suvel on turistidele mõni laevadest "kohapeal" ka pidevalt? suwa 2. oktoober 2010, kell 00:27 (EEST)

Näitavad, et ristluslaevad Fram ja Polar Star (see on vana ja väike): http://www.hurtigruten.no/Spitsbergen/Skip/Flaten-pa-Spitsbergen/ Muide, Fram käis mõni aasta tagasi suvel Tallinnas. Ssgreporter 2. oktoober 2010, kell 00:34 (EEST)