Arutelu:Hugo Sturm

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kas ta oli eestlane? Andres 4. jaanuar 2008, kell 23:19 (UTC)

Minu meelest võiks Vabadusristi mainida tunnustuste rubriigis, mitte esimeses lauses. Andres 4. jaanuar 2008, kell 23:21 (UTC)

Vaidlen vastu. Mida rohkem viiteid, seda paremini silma hakkab. Kui kirjutusviisi VR liik/järk on ametlikult kasutatud, ei tohiks seda maha vaikida. Leian, et Vabadusrist peab olema esitatud järgmiselt:

  • nime järel, lühendina, et esmapilgul silma hakkaks
  • teenetemärkide loendis või teenistuskäigus, kui see artiklis sisaldub
  • Vabadusristi kavaleride kategoorias artikli lõpus.

Kui on lihtsalt teksti sees ebamääraselt öeldud umbes (näiteks), et "esimene Eesti Vabariik autasustas N. N.-i Vabadusristiga" (ilma liiki, järku ja kuupäeva mainimata), võib see märkamatuks jääda. --Pernow 5. jaanuar 2008, kell 12:14 (UTC)

Nõustun Andresega. Kunagi oli meil kuskil juba selleteemaline vaidlus. Selliseid asju tuleks märkida kas eraldi lauses või alapeatükis ==Tunnustused== (või midagi sarnast). Ma tean, et see vabadusristi lühend oli kunagi kasutusel, kuid ma usun, et kaasajal pole see levinud ja võib tekitada inimestes arusaamatust. - WooteleF 5. jaanuar 2008, kell 13:27 (UTC)
Jah, teksti sees mainimine ei pruugi silma torgata, aga tunnustuste rubriigist on see hõlpsasti ja ennustatavalt leitav, kuivõrd see on kõigis Vikipeedia biograafiates standardne rubriik.
Ma oleksin nõus nime järel kasutamisega, kui see komme praegu üldlevinud oleks. Praegu on see lugemist häiriv ja paljudele dešifreerimist vajav.
Kirjutusviisi tuleb kirjeldada artiklis Vabadusrist, ja lühendi alt peaks olema ümbersuunamine. Kasutamisest loobumine ei ole mahavaikimine. Vikipeedias välditakse üldse lühendeid nii palju kui võimalik, et tekst oleks võimalikult arusaadav.
Teenertemärkide loetelu võib tunnustuste rubriigis ka eraldi teha. Teenistuskäiku see minu meelest ei pruugi kuuluda, küll aga tuleb seda mainida sõjas osalemise kirjelduses. Tähtis on ju ka, mille eest see on saadud.
Vabadusristi kavaleride kategooria vastu mul pole midagi. Andres 5. jaanuar 2008, kell 15:15 (UTC)
Ühesõnaga, olen vastu ainult lühendi kasutamisele esimeses lauses. Andres 5. jaanuar 2008, kell 15:22 (UTC)

Võtsin välja artiklis Lea-Tuti Livshits korduva osa. 193.40.5.245 3. märts 2009, kell 00:54 (UTC)


Kas ta oli eestlane? Adeliine 4. september 2017, kell 19:11 (EEST)