Arutelu:Hautes-Alpesi haldusüksuste loend

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Selle loendi juurde ei saa tuua teisi keeli, kuna olen sellise loendi koostanud spetsiaalselt eesti vikipeedia jaoks. Prantsuse ja inglise vikis on olemas ainult eraldi loendid kantonite ja valdade kohta, kuid puudub üldine loend. INSEE koduleheküljel puudub selline jaotus samuti. Samas olen aja jooksul koostanud oma sülearvutisse kõikide 96 Prantsusmaa departemangude detailsed alajaotused nagu see siin.

Tähestikulisest järjekorrast. Prantsuse ja eesti tähestik langevad kokku. Esineb ainult üks erinevus ja see on täht z. Meie tähestikus asub ta s-i järel, kuid prantsuse tähestikus on ta viimane täht. Seega olen püüdnud selles kohas parandusi teha. Teine asi puudutab sõna Saint/Sainte. Kui vaadata INSEE koode, siis need on antud tähestiku järgi. Kuid kood on antud küllaltki ammu (u. 1935). Nüüd kasutab INSEE teist süsteemi järjestamaks sõnu Saint/Sainte. Varem asusid sõnaga Sainte alati sõna Saint järgi. Nüüd järgitakse e tähte ja see sõna paigutatakse Saint-iga algavate kohanimede vahele tähestikulises järjekorras. Kolmas asi puudutab artikliga algavaid kohanimesid. INSEE ei arvesta kohanimede artikleid ja seega pole ka mina neid oma koostatud loeteludes arvestanud, kuigi nad on kirjutatud kohanime alguses.

Samas tekkis küsimus sidekriipsu kasutamise kohta eesti vikipeedias. Oma kolme aastase prantsuse elu juures pean seda loomulikuks, kui kohanime erinevad osad on eraldatud sidekriipsuga, kuid see on ainuüksi prsntsuse eripära. Kas sellist lähenemist saab/võib eesti vikipeedias kasutada?

Egon (arutelu) 12. veebruar 2013, kell 11:03 (EET)