Arutelu:Eunuhh

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Eunuhh ei pruugi olla haaremivalvur. Andres 24. september 2006, kell 12:50 (UTC)

Sellisel kujul kustutada? Sellise pealkirjaga artikkel vajab ysna põhjalikku tööd. Yhest definitsiooni ei olegi kerge anda. Mis erinevus on näiteks eunuhhil ja kastraadil? Praegusel kujul kuulub kustutamisele, minu meelest. Kui just keegi kohe ei hakka seda artiklit yles ehitama. --Lulu 24. september 2006, kell 14:33 (UTC)

kustutamisega nõus: avjoska 24. september 2006, kell 15:23 (UTC)
Arvan, et põhimõtteliselt ei ole määratlemine raske. Laiemas tähenduses on eunuhh kohitsetud mees (veel laiemas tähenduses impotent), kastraat üks kõik kes, kes on kohitsetud. Kitsamas tähenduses on eunuhh kohimehest haaremivalvur, kastraat lauluhääle saamiseks kohitsetu (kuigi kastraadiks nimetatakse ka neid, kellel füsioloogilisel põhjusel häälemurre ei toimu). Arvan, et me võime artiklis Eunuhh käsitleda kohimehi üldse, artiklis Kastraat kastraatlauljaid. Andres 24. september 2006, kell 15:28 (UTC)

Jah, sai veidi parem see artikkel nyyd. Aga lahtiseks jäävad ikka eunuhhi, kastraadi, kohimehe jt kastreeritute erinevused. Yks asi on see, mis eesmärgil kastreerimist toimetatakse, teine asi on see, millal seda tehakse: kas enne või pärast suguküpsuse saabumist. Ei maksa unustada, et kastreerimine võib olla ka karistus. Mitmetes religioonides praktiseeritakse ka enese kastreerimist. Jne. See kõik võiks olla hoopis artiklis Kastreerimine või Kohitsemine muidugi. Ning seal siis rääkida ka (kodu)loomade kastreerimisest jpm. --Lulu 17. oktoober 2006, kell 10:28 (UTC)