Arutelu:Estline

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mulle jääb natuke arusaamatuks lause Laevadeta ja seega sissetulekuta jäänud Estline läks suvel 2001 pankrotti. Ega need viimased laevad ju mere põhja vajunud vaid ettevõtte rentis need välja. Vara välja rentimine peaks aga tootma kasumit või vähemasti raha sisse tooma. Ivo 8. september 2010, kell 02:00 (EEST)

Estline´ile pole kunagi kuulunud ühtki laeva, laevad on kuulunud Estline´i omanikele. Estline oli vaid liinioperaator. Kui laevu ei olnud, sest laevade omanik rentis need teisele ettevõttele, siis lõppes ka Estline´i tegevus liiniliikluse organiseerimisel. Tallink ei ostnud Estline´i, sest ei vajanud seda Estonia hukuga kahjustatud kaubamärki, kuid sai laevade rentimise abil sisuliselt sissesõidetud liini. SSGreporter 8. september 2010, kell 02:11 (EEST)

Kas ajalugu ei võiks veel omakorda aastate järgi jagada?--Erko 9. september 2010, kell 19:23 (EEST)

Praegu ei ole selleks minu meelest vajadust. Andres 9. september 2010, kell 20:10 (EEST)

Laadiksin siia Estline´i mõlemad logod, aga pole täpselt aru saanud, mis tingimused või piirangud on ettevõtete logode kasutamisel. SSGreporter 10. september 2010, kell 00:10 (EEST)

Me ei ole ka aru saanud. Ma arvan, et laadi üles, eks pärast näe. Andres 10. september 2010, kell 00:56 (EEST)

Eemaldasin neutraalsust eirava teksti: "Skandaalseks pärast seda sündmust osutus Estline tollane reklaamlause "Mälestus kogu eluks". Just sellise kirjaga reklaam asus Estline terminalis, kuhu järgmine päev olid kogunenud laeval olnud inimeste lähedased.[1]" Reklaamlause pole edastatud küllalt täpselt. Sellegipoolest - mistahes reklaamlause, mis enne laevahukku oli normaalne, oleks osutunud pärast laevahukku skandaalseks. Ssgreporter 19. mai 2011, kell 00:47 (EEST)


Juhin tähelepanu sellele, et üks isik üritab siin järjekindlalt reklaamida endale kuuluva ettevõtte nimele möödunud suvel registreeritud kodulehte www.estline.ee kui allikat Estline´i kohta. See koduleht sisaldab keele- ja faktivigu ning loata avaldatud isikuandmeid, lisaks puudub viide kodulehe omaniku kohta (kontakt). Pean hädavajalikuks selle lingi juures selgitavat märkust, et keegi ei arvaks, nagu olekski sel kodulehel midagi pistmist ASiga Estline või tõene teave Estline´i kohta. Seepärast teen ettepaneku see märkus taastada ja blokeerida kasutaja, kelle kogu tegevus Vikipeedias on seni piirdunud sellesama reaga. Ssgreporter 15. juuni 2011, kell 00:56 (EEST)

Panin "eraisiku" tagasi, aga selle sõna järgi ei oska otsustada, et leht sisaldab vigu ja loata avaldatud isikuandmeid. Andres 15. juuni 2011, kell 03:50 (EEST)
Panin varem sinna selle firma nime, millele domeen oli registreeritud, aga seda hakkas too IP-aadress järjekindlalt kustutama. Tundsin paljusid Estoniaga hukkunud laevapereliikmeid ja minu meelest on jõhker isegi selle domeeni registreerimine, rääkimata sellel kodulehel avaldatud viimasest munsterrollist koos hukkunute passiandmetega. Linkide väärtuse võrdluseks annab aimu see, et kodulehe Estlinekad taga on üle saja endise Estline´i töötaja, kodulehe Estline on aga loonud üksikisik, kes oli Estonia huku ajal alles väga noor. Sellise asjaga keegi oma edevust esitleda ei tohiks, aga selle kodulehe kustutamine välislinkide alt ei annaks tulemust, sest see pandaks süvenemata tagasi. Ssgreporter 15. juuni 2011, kell 22:42 (EEST)

Miks välislink www.estlinekad.ee ei kõlvanud? Ma tahaks selle tagasi panna. Taivo 20. juuni 2011, kell 23:05 (EEST)

Sain aru, tutvusin artikli ajalooga. Panin tagasi ja kaitsesin artikli anonüümsete kasutajate eest. Taivo 20. juuni 2011, kell 23:10 (EEST)