Arutelu:Eesti sportlaste olümpiamedalivõidud

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Tegin ühe kokkuvõte eestlastest olümpiavõitjatest, tahaks selle üles panna, aga enne võiks läbi arutada, milline võiks olla selle artikli pealkiri, kas oleme nõus nende nimedega, kes siin nimekirjas jm ettepanekud. Pealkirjaks pakuks välja Eestlastest olümpiavõitjad läbi aegade.

Allpool toon ära EOKi lehelt kopitud nö seletuse, põhjenduse, mille järgi ka need võitjad välja tõin.

Statistikas on ära toodud Eestiga seotud sportlaste esinemine olümpiamängudel, mille koostamisel on lähtutud kahest variandist:

1) Eesti Vabariigi delegatsioonis võistelnud sportlaste esinemine olümpiamängudel; 2) Eesti päritolu sportlaste esinemine olümpiamängudel.

Viimane variant on tekitanud omajagu küsitavusi, sest piiri tõmbamine Eesti päritolu märkimiseks on üsna keeruline ülesanne. Eesti päritolu sportlasi on ajalugu pillutanud üle maailma ning sundinud võistlema mitmete maade lipu all. Ka Nõukogude okupatsiooni ajal NSVL koondises võistelnud ja toona Eesti NSVs elanud sportaste seotuses Eestiga on küsitavusi. Seepärast on alljärgnevalt ära toodud kõikide meile teadaolevate Eestist pärit sportlaste olümpiatulemused, jättes asjahuvilise otsustada, kui palju keegi neist Eesti sportlane oli või on.

Palun, teie ettepanekud--Mona 13. veebruar 2006, kell 10.12 (UTC)

Miks puudub Martin Klein (Stockholm 1912, maadlus?)

Sest ta sai hõbeda, artiklis tõin välja kuldmedalivõitjad--Mona 13. veebruar 2006, kell 10.33 (UTC)
Ma arvan, et kui keegi otsib kiiret artiklit olümpiavõitjatest (siin vikipeedias) või olümpiamedalistide kohta (ei saa oletada, et teatakse vikist palju teiste kasutajate poolt) oleks kõige parem lihtne pealkiri panna, nt Eesti olümpiamedalivõitjad või Eesti olümpiamedalistid (isiklikult pooldan esimest rohkem), kus oleks siis alajaotused, kuld jne. --Dj Capricorn 13. veebruar 2006, kell 16.10 (UTC)
isiklikult teeks artikli "Eestlased olümpiamängudel" kus oleks siis alustuseks lühike ülevaade/sissejuhatus (a la millistel olümpiamängudel on oldud; mis riigi värvides on esinetud, kui palju on medaleid kokku võidetud (kulda, hõbedat, pronksi) jm) siis eraldi lõik olümpiavõitjatest (siinne tabel, ehk paar sõna kommentaariks, a la "võitis napilt finiši sirgel") ja siis lõik kõikidest medalitest, olümpiamängude kaupa ja eraldi lõik (ehk) muudest eestlaste tulemustest.
ja arvatavasti oleks lugejale meeldiv leida tabelid olümpiamängude järgi ja ka nime järgi.
siinsest tabelist eemaldaks ka esimese tulba, kui palju on olümpiavõitjaid ja medalite arv saaks selgeks sissejuhatusest. --TarmoK 14. veebruar 2006, kell 08.48 (UTC)

Kas Tallinnast pärit vehkleja Oksana Jermakova peaks ka siin tabelis olema (en:Oksana Yermakova)? [1]Teda on valitud vist Eesti aasta sportlaseks + osalenud ka Eesti eest 1996. om-il, nüüd aga Venemaa eest. Pelmeen10 19. november 2010, kell 19:04 (EET)


Äkki oleks targem korvpallurite medalid nõukogude meeskonnas siiski ühe medalina kirja panna (nii teeb ka eok)? --Pelmeen10 21. detsember 2017, kell 11:59 (EET)