Arutelu:Autosomaalne dominantne polütsüstneer (kassidel)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kui artikli pealkiri on ebakorrektne siis palun ära muuta. Antud artikli eesmärk on kajastada antud haigust kassidel. Joel 29. september 2007, kell 07:45 (UTC)

Tahaks kõigepealt asja arutada.
Praegune pealkiri ei ole keeleliselt korrektne. Peaks olema "autosomaalne dominantne" (või ehk ka "dominantne autosomaalne").
Kas ei oleks parem öelda "polütsüstiline neer" või "polütsüstneer"?
Kas ei võiks eri loomaliikide (sealhulgas inimese) haigusi kirjeldada ühes artiklis? Igatahes puudub praegu ilma märkuseta pealkirjaga artikkel. Andres 29. september 2007, kell 07:47 (UTC)
Esimese ja teise küsimuse vastuse jään võlgu, mis puutub kolmandasse, siis nii palju kui mina asjaga kursis olen, on seda haigust kirjeldatud peamiselt inimesel, kassil ja hiirel (ka rottidel). Esineb ka teistel liikudel näitkes koeral. Mis puutub tavainimest, siis tema jaoks on aktuaalne temal endal (inimesel) ja kassidel (ainutl dominantne, retsessiivset ei ole minu andmetel kirjeldatud) esiev haigus. Sammuti esineb seda mõnedel koeratõugudel (dominantne ja retsesiivne). Seega võiks olla üldine kirjatükk (sh inimene) ja kassi puudutav. Miks kassi puudutav eraldi? Haigussagedus kassidel on kõrge ja sellest võiks natuke pikemalt kirjutada. Mis puutub hiirtesse, siis kasutatakse neid peamiselt haigusmudeli uurimisel jms (esialgu eraldi kirjutist ei vaja?). Pealkiri palun vajadusel ära parandada. Joel 30. september 2007, kell 14:19 (UTC)
Viisin pealkiri vastavusse eestikeelse korrektse terminoloogia ning inimeste haiguse klassifikaatoriga.
Minu ettepanek on teha ühtne artikkel, kus oleks üldine käsitlus ning eraldi alljaotused inimeste ja teiste liikide kohta (vastavalt vajadusele). See haigus on teada ka ahvidel, kelle puhul ta enam-vähem samamoodi nagu inimestel. Andres 30. september 2007, kell 14:27 (UTC)
Eelistaksin eraldi artiklid kassidele, juhul kui see ei sobi üldkontseptsiooniga võib olla ka osa ühest kirjutisest. Eraldi kirjutis võiks olla põhjusel, et tegemist on pärsia tõugu kassidel ühe sagedasema neeruhaigusega. See eeldab muidugi, et kirjutis on ka piisavalt pikk ja sisukas (ehk edaspidi eraldi kirjutiseks teha). Joel 30. september 2007, kell 16:15 (UTC)
Võib ju ka nii teha, et algul on see alajaotus ühtses artiklis, kui ta aga liiga pikaks läheb, siis jätame sinna kokkuvõtte ja paneme pikema käsitluse eraldi lehele. Andres 30. september 2007, kell 17:00 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Autosomaalne dominantne polütsüstneer (kassidel)" üle

Alusta arutelu