Arutelu:Allika jõgi

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Minu arvates oleks hea, kui oleks üldne jõe kirjeldanise plaan. Geonarva 9. detsember 2006, kell 09:33 (UTC)


Kui ma seda kunagi, siis veel anonüümsena, kirjutama hakkasin, siis ma panin sihilikult sisse erinevad andmed võrreldes "Eesti jõgede, ojade ja kraavide" (1986) ametliku nimestikuga (raamatus pikkus 18 km, pikkus reaalselt aaerofotolt mõõdetuna 27 km). Samuti ei vasta raamatus antud jõgikonna S tegelikkusele. Seega võtsin julguse maha võtta 57,2 ruutkm jõgikonna S-i tabelist. Reaalset S-i pole keegi tõenäoliselt uurinud (see on kindlasti suurem kui 57,2 ruutkm-t). Avaste oja ja Allika jõe kokkupuutekohas kolanuna tean kinnitada, sellist veevahetust nagu raamatus kirjeldatud seal juba aastakümneid reaalselt ei toimu. Ülejäänu info juba vastavates artiklites.

Ja üldiselt peaks olema artiklid ikka iga vähemalt üle 100 ruutkilomeetrise jõe/oja kohta peaks ikka olema artikkel Wikipedias. Mõningatele väiksematelegi, kui see on oluline kasvõi kohalikul (valla) tasandil. Samas redigeerimisel võtsin maha pisikeste peakraavidele tehtud lingid. Kasutaja:Muuga 15. jaanuar

Allakirjutamisel vajuta neli korda ~.
Minu arvates peaks artikkel olema kõigist jõgedest ning ka peakraavidest.
Üldiselt ei ole Vikipeedia mõeldud originaaluurimistöö avaldamiseks, kuid leian siiski, et kui kohapeal avalikult nähtav erineb kirjanduses kirja pandust, tuleb kirjutada, kuidas asjad tegelikult on. Tuleb mainida ka ebaõigeid andmeid kirjanduses ning märkida kas või arutelulehele, kuidas info on saadud, et huvilistel oleks võimalik seda kontrollida. Andres 15. jaanuar 2007, kell 15:24 (UTC)

Alusta arutelu lehekülje "Allika jõgi" üle

Alusta arutelu