Arutelu:Albaania riigipeade loend

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kahjuks ma ei tea, milliste isikute kohta on juba artikkel olemas... --Egon 00:53, 19 Jan 2004 (UTC)

Meil on olemas Albaania-aineliste artiklite loend.
Albaanlaste nimede kirjutus on kõikuv.
Arvan, et selle artikli pealkiri võiks olla "Albaania riigipead". Andres 06:46, 19 Jan 2004 (UTC)

Tegin selle artikli nimelt sellise, kuna tabelites on selline systeem, et igal riigil on selline lahter President, Kuningas....jne. Seal on juba link olemas. Nt. seal kus on Albaania tabelis kirjutatud president on see tehtud kujul: Albaania presidendid|President ja nii on see igal riigil. Muidugi annab seda tabeli pealkirja muuta ja linki ka seal Albaania tabelis, kuid mul oli plaan et tabelite pealkirjad on ühesugused. (Seda on pärast vaja, et nad oleks sarnased.) Kuid nüüd ma vaatan ise ka, et parem on muuta lingid riikide tabelites valitejateks, ses paljudel riikidel pole ainult presidendid ajaloo jooksul olnud. -- Egon 11:22, 19 Jan 2004 (UTC)

Uus pealkiri peaks olema Albaania valitsejad, sest riigipeadest on vähe. (Siis saab ka koloniaalvalitsejaid lisada.) -- Egon 11:25, 19 Jan 2004 (UTC)

P.S. Seda mitte küll Albaania puhul, kuigi mul on olemas ka Türgi asevalitsejad Albaanias Skanderbegist kuni aastani 1912.

Probleem on selles, et pealkiri peaks olema võimalikult täpne, muidu ei osata selle tabeli alt vajalikku otsida. Näiteks mina ei hakkaks otsima kuningaid ega ka kubernere või asevalitsejaid presidentide alt.
Sõna "valitsejad" on minu meelest eesti keeles nii ebamäärane, et ta ei tähenda õieti midagi.
Arvan, et iseseisvuse-eelsete "valitsejate" kohta peaks olema eraldi artikkel ja iseseisvuse ajal võib rääkida riigipeadest, kuigi nendega olid lood keerulised (olid kollektiivsed riigipead, kes formaalselt valitsesid kellegi teise nimel). Aga need asjad saab tabeli juures ära seletada.
Sõna "ptesident" taha saab peita mis tahes lingi. Iseenesest ei ole taolise lingid küll just korrektsed, sest ootaks, et "presidendi" alt läheks link artiklile "president", kus räägitakse presidendi mõistest üldse, või ka artiklile "Albaania Vanariigi president", kus oleks jutt sellest, millised volitused talle põhiseadus(t)ega on antud. Andres 11:59, 19 Jan 2004 (UTC)

Ma nüüd istusin ja seedisin seda asja. Ma ju ka pole ennem entsüklopeediat koostanud, ega tea, kuidas toimida. Mina leian hetkel, et Sinu arvanus on hetkel kaalukas. Ma arvan samuti, et artikkel ei tohi olla laialivalguv ja pealkiri peaks olema võimalikult täpne. Seega ma pakuks välja sellise lahenduse: riikide tabelisse peaks tulema artikkel kus oleks jutt sellest, millised volitused riigipeale põhiseadus(t)ega on antud. Edasi arvan ma, et igasse riigi artiklisse peaks tulema ka lõik nagu seda on inglise vikis: nt. Politics of Albania (Kuidas see eesti keeles, ei tea). Sealt leiaks inimene lingid praegustele ja endistele valitsejale nimistutele. Kas see poleks lahendus? P.S. Kui panna selline link kuhugi artikli lõppu, (Miscellaneous Topics) siis ei pruugi inimesed seda leida. -- Egon 12:57, 19 Jan 2004 (UTC)

Mul on niisugune ettepanek. Tabelis jätame sõna "president" (ja "peaminister" juurest) lingi hoopis ära, et tabel ei oleks liiga kirju.
Eesti entsüklopeediatraditsioonile vastaks riigi artiklis alajaotus "Riigikord". Seal oleks mainitud ka presidenti ja presidendi juures oleks link artiklile, kus selle riigi presidendi volitustest, residentsist, võib-olla ka presidendi lipust jms pikemalt räägitakse.
Ma ei saa aru, mis tähendab "riikide tabelisse peaks tulema artikkel".
Sa juba ise vastasid sellele: Mul on niisugune ettepanek. Tabelis jätame sõna "president" (ja "peaminister" juurest) lingi hoopis ära, et tabel ei oleks liiga kirju.
Ka alajaotus "Albaania poliitika" vms peaks olema, aga seal oleks jutt parteidest jms.
Presidenti ja peaministrit mainitakse tekstis alguse poole eraldi (neid võib mainida ka pärast mingi alajaotuse all. Ma arvan, et seal võiks loetleda umbes viis viimast ja siis viidata artiklile, kus on kõik üles loetud.
Mingid "Miscellaneous Topicsit" ma üldse ei poolda. Andres 13
24, 19 Jan 2004 (UTC)

See tabel tuleks niimoodi ümber teha, et oleks näha ka ametinimetused. Andres 07:31, 23 Apr 2005 (UTC)


Kui panna sisse ka varasemad perioodid, mil Albaania on iseseisev olnud, siis peaks katma ka need perioodid: