Arutelu:1937

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Õigus, vaatasin Postimehest (dea). 7. juuli 1936 on õige vettelaskmise päev.

I.

Hr. Riigivanem K. Pätsi valla aukodanikuks valimine.

Koosoleku juhataja teatab, et meie lugupeetud hr. Riigivanem K. Päts veedab praegu oma esimest suve puhkust Voka vallas asuvas "Oru" lossis ja loodetavasti saab edaspidigi oma puhkeaega siin mööda saatma, ning seega kuulub ühtlasi ka teatud aja jooksul valla elanikkonda.

Et meie Teda mitte ainult suvitajana siin ei näe, vaid kui ühisesse perre kuuluva auväärt juhina seepärast teen ettepaneku valida meie lugupeetud hr. Riigivanem K. Päts ka meie valla esimeseks aukodanikuks.

Vallavolikogu, koosoleku juhataja vallavanem Ernst Voormansik'u ettepaneku kuulanud, lahtisel hääletamisel ühel häälel – 12 häälega

valib Hr. Riigivanem K. Päts'i Voka valla esimeseks aukodanikuks.

--Gundolf 5. oktoober 2006, kell 09:47 (UTC)

Lugupeetud tööjuhid ja töötajad! Me ei pane nurgakivi harilikule majale, vaid tähtsale hoonele, kus tehakse riigitööd ja kus aset leiavad kõik tähtsamad riigi aktid. Kadriorg on loodud Vene valitsuse poolt ja oli omal ajal keiser Peetri asupaigaks. Nüüd, saatuse tahtel, asub siia meie riigi kõrgem juht. Loss on ta asupaigaks ja siia tulevad ta tööruumid. See hoone peab kestma kaua aastaid ja see võim, mis uue põhiseaduse põhjal siia üle tuuakse, olgu igavene. Selle sooviga panen need aktid nurgakivi sisse ja loodan, et see maja ja töö, ms selles tehakse, on tulevikus riigile kasuks.

Rahvuskogule.

Eesti rahva otsusega Rahvuskogu kokkukutsumiseks 23., 24 ja 25. veebruarist 1936. aastast alusel on Rahvuskogu vastavalt rahvaotsusele ja sellega kooskõlas vastu võtnud Eesti Vabariigi põhiseaduse ja põhiseaduse elluviimiseks vajalikud seadused. Tunnustan Rahvuskogu ülesande täidetuks ja Rahvuskogu tegevuse lõpetatuks.

K. Päts.