Arutelu:Ülikoolilinnak

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kas näiteks UCLA asetseb kompaktselt ühes kohas? Andres 17. september 2010, kell 20:33 (EEST)

Tundub, et on. Aga sõnal campus on vähemalt kaks tähendust: võidakse mõelda ülikoolilinnakut või siis õppeasutust, vaata näiteks [1], [2]. Sellepärast pole õige öelda, et UCLA on California Ülikooli linnak. Andres 17. september 2010, kell 20:39 (EEST)
Arvan siiski, et nii kasutatakse. Vt. nt. en:University of California. Su viidatud kahes sõnaraamatuartiklis toodud tähenduserinevused on mu meelest lihtsalt väikesed metonüümsed nihked, erinevaiks mõisteteks neid pidada pole mu meelest põhjust. --Kk 17. september 2010, kell 20:41 (EEST)
Minu meelest on tegu selgelt erinevate mõistetega. Nende segiajamine tekitab mõistelist segadust ning vähemalt entsüklopeedias tuleks seda segadust vältida. Inglise vikis on küll öeldud täiesti õigesti, aga lingitud on valesti. Eesti keeles aga ei saa ülikooli nimetada linnakuks. Andres 17. september 2010, kell 20:55 (EEST)
Mu meelest ei peeta peaaegu kunagi campus'est rääkides silmas ülikooli kui asutust, vaid ülikooli kui ruumilist paika (või siis selle ruumilise paiga struktuuri, nii nagu ka eestikeelne 'linnak' seda sisaldab). Teisisõnu, Su rõhutatud erinevus on keeleline, mitte sisuline. --Kk 17. september 2010, kell 22:58 (EEST)
Statistika statistikaks, aga kui öeldakse, et näiteks UCLA on California Ülikooli campus, siis ei peeta silmas mitte paika, vaid asutust. See on ju sisuline erinevus. Sellepärast ma leian, et selles kontekstis ei tohiks kasutada sõna ülikoolilinnak. See artikkel siin ei eksi selle vastu, küll aga artikkel California Ülikool. Andres 18. september 2010, kell 00:07 (EEST)
Lause "Sellesse kuulub praegusajal 10 ülikoolilinnakut, mis tegutsevad iseseisvate ülikoolidena." sisaldab minu meelest kategooriaviga. Selle asemel tuleks öelda, et California ülikool koosneb 10 iseseisvast ülikoolist, mis tegutsevad eri kohtades. Linnakud ei puuti siin üldse asjasse. Andres 18. september 2010, kell 00:10 (EEST)

Variant "üliõpilaslinnak" pole sünonüümina vist õige. Nende linnakute aluseks on ikka õppehooned. --Kk (arutelu) 27. oktoober 2015, kell 17:41 (EET)