Armastusega, Simon

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Armastusega, Simon
Love, Simon
Režissöör Greg Berlanti
Stsenarist
 • Isaac Aptaker
 • Elizabeth Berger
Operaator John Guleserian
Helilooja Rob Simonsen
Peaosades
Monteerija Harry Jierjian
Produtsent
Filmistuudio
Levitaja 20th Century Fox
Aasta 2018
Kestus 110 minutit
Riik Ameerika Ühendriigid
Keel inglise keeles
Eelarve 10–17 miljonit dollarit
Piletitulu $34,4 miljonit dollarit
Ametlik veebileht
IMDb profiil

"Armastusega, Simon" on 2018. aasta Ameerika romantiline komöödiafilm, mille režissöör on Greg Berlanti, stsenaristid Isaac Aptaker ja Elizabeth Berger, ja mis põhineb Becky Albertalli romaanil "Simon vs. homo sapiens'i vandenõu". Peaosades on Nick Robinson, Josh Duhamel ja Jennifer Garner. Igaüks väärib suurt armastuslugu. Aga 17-aastase Simon Spieri jaoks on asi pisut keerulisem: ta pole veel oma perele ega sõpradele öelnud, et on gei. Samuti ei tea poiss, kes on see Sinise varjunime kasutav koolivend, kellesse ta interneti vahendusel armumas on. Katsed mõlemat probleemi lahendada saavad olema naljakad, hirmutavad ja elu muutvad.

"Armastusega, Simon" esilinastus Mardi Gras' filmifestivalil 27. veebruaril 2018 ning jõudis Ameerikas kinodesse 16. märtsil 2018 20th Century Foxi poolt. Kriitikud kirjeldasid filmi kui "kohest klassikat", mis on "südantsoojendav, armas ja liigutav" ja "suur südame, mitmekülgsete ja andekate osatäitjate ja revolutsioonilise normaalsusega".[1][2][3][4][5][6][7][8] See on esimene suure stuudio film, mis keskendub gei teismeliste romantisile.[9][10]

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Simon Spier on mitte-avalik gei teismeline, kes käib gümnaasiumis äärelinnasAtlantas, Georgias. Tal on armastav perekond ning samuti kolm parimat sõpra: Nick ja Leah, keda ta on tundnud enamik enda elust, ja uustulnuk Abby. Ühel päeval teavitab Leah Simonit, online ülestunnistusest, et nende koolis käib mitte-avalik gei, kes on tuntud ainult enda pseudonüümi "Sinine" all. Esitades ennast "Jacquesina" hakkab Simon temaga suhtlema. Nad jagavad omavahel isikliku infot ja nende vahel moodustub tõeline side. Ometi avastab nende emailid kogemata kaasõpilane Martin, kes on kiindunud Abbysse. Pärast saladuse teada saamist, ähvardab Martin Simonit, et too aitaks tal võita Abby südame ning vastutasuks ei avalda Martin emaile tervele koolile.

Simon hakkab kahtlustama, et üks tema klassikaaslastest, Bram, on Sinine. Halloween peol, üritab ta Bramiga suhelda, kuid hiljem avastab ta Brami koos tüdrukuga amelemas. Leah viib joobunud Simoni koju. Leah räägib ebamääraselt, kuidas ta tunneb, et ta on määratud armastama ainult ühte inimest ääretult ning Simon usub, et ta vihjab nende ühisele sõbrale Nickile.

Hiljem kohtub Simon Abby ja Martiniga kohalikus sööklas pärast seda, kui Simon veenis neid seal eesootava muusikali jaoks harjutama. Seal olles hakkab Simon ettekandjaga, klassivend Lyle'ga, suhtlema ja usub, et Lyle võib Sinine olla. Martin ja Abby hakkavad lähedaseks saama. Samal õhtul ütleb Simon Abbyle, et ta on gei ja muutub enesekindlaks, kui ta reageerib positiivselt. Kool jalgpallimängul, satub ta kokku Lyle'ga ja enne, kui ta on kogunud julgust temalt küsida, kas ta on Sinine, avastab ta, et Lyle on Abbysse kiindunud.

Ärritunud Simon ütleb tüütavale Martinile, et too Abbyle oma tunnetest räägiks. Jalgpallimängul hümni mängides haarab Martin mikrofoni ja avaldab enda tundeid Abby vastu kogu staadion ees, kuid Abby möönab, et poiss ei meeldi talle. Alandatud Martin muutub kogu kooli naerualuseks.

Jõululaupäeval postitab Martin impulsiivselt Simoni emailid kooli kuulujuttude lehele, kuulutades Simoni terve kooli ees geiks. Simoni õde, Nora, püüab teda lohutada, kuid Simon eirab teda ja ei vasta oma sõprade sõnumitele. Jõuluhommiku tunnistab Simon oma vanematele, et ta on gei ning nad on aktsepteerivad.

Pärast jõule avastavad Nick ja Abby, et Simon oli Martini käsutamisel manipuleerinud Abby ja Nickiga ning vihaselt seisavad nad silmitsi Simoniga ta valede pärast. Leah tunnistab, et ta oli armunud Simonisse, mitte Nicki, ja on ärritunud, ta "tuli välja" Abbyle esimesena. Pärast seda, kui Simoni sõbrad ta hülgasid, saab Simon emaili Siniselt, kes on vihane, et nende kirjad on avaldatud. Ta ütleb Simonile, et nad peaksid lõpetama oma vestluse ja seejärel kustutab oma e-posti konto. Simon on laastatud, olles kaotanud nii oma sõbrad kui ka müsteerilise kirjasõbra, kellesse ta armunud oli.

Koolis püüab Simon kindlaks teha, kes on Sinine, kuid tulemusteta. Kohvikus hakatakse Simont ja teist avalikult gei õpilast Ethanit avalikult klassikaaslaste poolt pilkama. Ethan ja Simon saavad lähedaseks oma raskuste abil, millega nad on kapist välja tulles silmitsi seisnud.

Pärast seda, kui ta vanemad teda lohutavad, vabandab Simon Leah'i ees. Leah aitab tal sotid selgeks teha Nicki ja Abbyga, kes on nüüd paar. Simon postitab seejärel ülestunnistuse, kus ta kutsub Sinist välja. Oodates Sinist koolikarnevalil sõidab Simon vaaterattal kuni tal piletid otsa saavad. Martin tuleb temaga rääkima, et oma teod heastada ja ostab Simonile ühe viimase sõidu. Enne sõitma hakkamist istub Bram Simoni kõrvale ja paljastab ennast Blue'na; suudlus, mida Simon oli tüdrukust õpilasega näinud oli olnud arusaamatus. Seejärel sõidavad nad vaaterattal ja suudlevad.

Simoni elu muutub tasapisi normaalseks ja ta alustab suhet Bramiga. Filmi lõpus katkestab Simon oma tavalise hommikurutiini (koos oma sõprade ja nüüd Bramiga) nõudes, et nad jätavad kooli vahele ja lähevad "seiklusele".

Loo[muuda | muuda lähteteksti]

 • Nick Robinson Simon Spierina
  • Bryson Pitts 10-aastase Simon Spierina
  • Nye Reynolds 5-aastase Simon Spierina
 • Josh Duhamel Jack Spieri, Simon isana
 • Jennifer Garner Emily Spieri, Simon emana
 • Katherine Langford Leah Burke'i, ühe Simoni parima sõbrana
 • Alexandra Shipp Abby Susona, ühe Simoni parima sõbrana
 • Jorge Lendeborg Jr Nick Eisneri, ühe Simoni parima sõbrana
 • Keiynan Lonsdale  Abraham "Bram" Greenfeldi, ühe Simoni klassikaaslasena
 • Km Heizer  Cal Price'i, ühe Simoni sõbra ja klassikaaslasena
 • Logan MillerMartin Addisoni, ühe Simoni klassikaaslasena, kes temalt välja pressis
 • Talitha Bateman Nora Spieri, Simoni õena
  • Skye Mowbray 6-aastase Nora Spierina
 • Tony Hale Hr. Worthi, direktori asetäitjana Simoni koolis
 • Natasha Rothwell Pr. Albrighti, Simoni draama õpetajana
 • Drew Starkey Garrett Laughlini, ühe Simoni klassikaaslasena
 • Clark Moore Ethani, ühe Simoni klassikaaslasena, kes on avalikult gei
 • Joey Pollari Lyle'i, flirtiva teenindajana kohalikus sööklas
 • Mackenzie Lintz Taylori, ühe Simoni klassikaaslasena

Tootmine[muuda | muuda lähteteksti]

Peamine filmimine hakkas 6. märts 2017 Atlantas, Georgias. Filmimine lõppes ametlikult 23. aprillil 2017.

Filmimuusika sisaldab muusikat artistite poolt nagu Bleachers, Troye Sivan, Amy Hai, Brenton Wood, 1975, Normani ja Khalid teiste hulgas. Esimene ilmunud laul oli "Alfie's Song (Not So Typical Love Song)", mille autoriks on Bleachers.[11][12]

Esilinastused[muuda | muuda lähteteksti]

Film ilmus Ameerika Ühendriikides ja Kanadas 16. märtsil 2018, 20th Century Fox, ja on kavandatud vabastatakse rahvusvaheliselt kohta eri kuupäevade kogu 2018.[13]

Kriitiline vastus[muuda | muuda lähteteksti]

Kohta läbi aggregator veebilehel Mädanenud Tomatid, film omab heakskiidu reiting 92%, mis põhineb 122 kommentaare: keskmine reiting 7.6/10. Veebisaidi kriitilise üksmeele loeb, "Armastusega, Simon" tabab selle coming-of-age beats rohkem osavalt kui palju kirjeid see hästi sõitnud žanr ja mis kujutab endast tasumata, kui ei ole edukas, verstapost kaasamist."[14] selle Kohta Metacritic, film on kaalutud keskmine punktisumma 73 100, mis põhineb 36 kriitikud, nimetades "üldiselt positiivsed kommentaarid".[15] Publiku küsitletutest CinemaScore andis filmi keskmine hinne "A+" on A+ F skaala, üks vähem kui 80 filmide ajaloos teenuse teenida selline skoor.[16]

Benjamin Lee Eestkostja andis film 4/5 tähed, nimetades seda "väga võluv rahvahulga pleaser".[2] Pete Hammond, Tähtaeg Hollywood andis film 4/5 tähed, märkides, et publiku "on garanteeritud, et armuda, see armas, naljakas coming-of-age film".[17]

Albertalli, Becky (31.08.2017). "It's funny and relevant and timeless and charming and honest and painful and SO ROMANTIC, THERE IS KISSING AND IT IS NOT HALF-ASSED.". The A.V. Club. Vaadatud 09.05.2018. 

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]