Amber Heard

Allikas: Vikipeedia
Amber Heard 2018. aastal

Amber Laura Heard (sündinud 22. aprillil 1986) on Ameerika Ühendriikide näitleja. Tema kõige tuntum osatäitmine on 2018. aasta filmis "Aquaman".

Elulugu[muuda | muuda lähteteksti]

Amber Heard sündis ja kasvas Texase osariigis pealinnas Austinis[1]. Teismelisena osales tulevane näitleja kooliteatri lavastustes, reklaamiklippides, poliitilistes kampaaniates ja reklaamikampaaniates.

Kui Amber oli 16-aastane, hukkus tema parim sõbranna autoõnnetuses. Sellest ajendatuna kuulutas Heard, kes oli katoliiklikus peres üles kasvanud, end ateistiks[1]. 17-aastaselt lahkus ta katoliiklikust Püha Miikaeli Akadeemiast ja läks New Yorki, kus ta hakkas modellina tööle. See elukutse talle aga ei meeldinud ning varsti läks ta Los Angelesse oma unistust täitma – näitlejaks saama.

Varsti kutsuti Amber näitlema seriaalis "Palm Springsi müsteeriumid" ("Hidden Palms"), kus ta mängis Greta Matthewsi, kes jääb ilma emast ja armastatust ning hakkab sõbrustama sarja peakangelase Johnnyga. Selle rolli saamiseks pidi Amber kaalust alla võtma: nelja kuuga kaotas ta karmi dieediga 11 kilogrammi. Seriaali hakkas näitama CW Network, kuid 12 jaost nägid vaatajad vaid 8, sest selle näitamine katkestati[1].

2015. aastal abiellus ta näitleja Johnny Deppiga, kuid paar läks lahku juba 2016. aastal ning lahutus jõustus 2017. aastal. Sellele järgnes laia kõlapinda leidnud kohtuvaidlus Depp v. Heard, mille Heard kaotas.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. 1,0 1,1 1,2 "Amber Heard will be heard". USA Today.