Alice Roberts

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Alice Roberts
12 01 2016 Alice headshot.jpg
Sünniaeg 19. mai 1973 (49-aastane)
Bristol
Haridus filosoofiadoktor
Alma mater
Veebisait https://www.alice-roberts.co.uk/

Alice May Roberts (sündinud 19. mail 1973 Bristolis) on Briti anatoom, paleopataloog, antropoloog, teaduse populariseerija ja teletegija. Ta on raamatu "Evolution: The Story of Man" autor.

Ta töötab 2012. aastast Birminghami Ülikooli professorina (Professor of Public Engagement in Science – 'avalikkuse teadusse kaasamise professor'). Tema peamised uurimisvaldkonnad on osteoarheoloogia ja paleopataloogia.

Ta on olnud telesaadete saatejuht ja teadusdokumentalistika autor, muuhulgas on ta käsitlenud ka eelajaloolise inimese arengulugu.

Haridustee ja töökäik[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast Walesi Ülikooli Meditsiinikolledži lõpetamist 1997. aastal töötas ta poolteist aastat nooremarstina National Health Service South Walesis, seejärel sai ta töökoha Bristoli Ülikooli anatoomiaosakonda, kus aasta pärast (1999) edutati lektori kohale. Doktorikraadi kaitses Roberts aastal 2008 paleopataloogias. Bristoli Ülikooli Võrdleva ja Kliinilise Anatoomia Keskuse õppejõuna on ta õpetanud kliinilist anatoomiat, embrüoloogiat ja füüsilist antropoloogiat. Lisaks ülikooli anatoomiaosakonnale on ta töötanud ka arheoloogia ja antropoloogia osakonnas (Visiting Fellow 2009–2012). 2012. aastast töötab ta professorina Birminghami Ülikoolis.

"Evolution: The Story of Man"[muuda | muuda lähteteksti]

2011. aastal inimese põlvenemise arenguloost raamatu "Evolution: The Story of Man" ("Evolutsioon. Inimese lugu") avaldanud Alice Roberts kasutas oma rohke pildimaterjaliga teose illustreerimiseks Kennis & Kennise loodud 3D-mudelite rekonstruktsioonide fotosid.[1]

Raamatud[muuda | muuda lähteteksti]

  • 2007: Don't Die Young: An Anatomist's Guide to Your Organs and Your Health. Bloomsbury Publishing plc
  • 2009: The Incredible Human Journey. Bloomsbury Publishing plc
  • 2010: The Complete Human Body. Dorling Kindersley
  • 2011: Evolution The Human Story. Dorling Kindersley

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Evolution: The Human Story amazon.com (inglise)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]