Aleksandra Ševoldajeva

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Aleksandra Ševoldajeva (sündinud 16. aprillil 1987 Tallinnas) on Eesti jalgpallitreener, kes juhendab Eesti naiste meistriliigas FC Flora naiskonda. Ševoldajeva on varem olnud ka ise mängija, kuuludes keskpoolkaitsjana Eesti naiste koondise koosseisu 2010. aastal. Ševoldajevale on omistatud UEFA PRO treenerilitsents, mis teeb temast teise naistreeneri Eestis, kes on Euroopa kõrgeima kvalifikatsiooni välja teeninud.

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Mängijana esindas Ševoldajeva alates 2002. aastast Tallinnas TKSK Visa naiskonda, kui siirdus nende ridadesse olles 15-aastane. Hiljem kandis sama naiskond FC Levadia naiskonna nime. Kolides 2006. aastast Tartusse, siirdus Ševoldajeva 2007. aastal Maag Tammeka, hilisema Tartu JK Tammeka naiskonna ridadesse, mille esindusvõistkonda ja duublit esindas II liigas mängijana viimati 2015. aastal.

Treeneritööd tüdrukute grupis alustas Ševoldajeva 2008. aastal. Sealt edasi asus ta alates 2011. aastast Tammeka naiste esindusvõistkonna peatreeneriks. Alates 2016. aasta 1. detsembrist juhendab Ševoldajeva FC Flora naiskonda.

13. oktoobril 2018 õnnestus FC Flora naiskonnal Ševoldajeva juhendamisel kindlustada (üks voor enne hooaja lõppu) naiskonnale esmakordselt naiste meistriliiga tiitel. Enne seda oli tiitli endale saanud kaheksal järjestikusel aastal Pärnu JK naiskond.

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Aleksandra Ševoldajeva on lõpetanud Tallinna Õismäe Humanitaargümnaasiumi. 2006.–2010. aastal õppis Ševoldajeva Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas, omandades kehalise kasvatuse ja spordi õppekaval bakalaureusekraadi. Ševoldajeva on omandanud UEFA PRO kvalifikatsiooni. See teeb temast alates 2017. aastast Eestis teise naissoost jalgpallitreeneri, kellel on Euroopa kõrgeima treenerikvalifikatsioon.