Albatross (film)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Albatross" on 2011. aastal valminud Briti draamakomöödiafilm, mille režissöör on Niall MacCormick ja stsenarist Tamzin Rafn. Filmis mängivad Sebastian Koch, Julia Ormond, Felicity Jones ja Jessica Brown Findlay.

Film keskendub teismelisele algajale kirjanikule, kes siseneb Inglismaa lõunarannnikul elava düsfunktsionaalse perekonna ellu. "Albatross" on metafoor alatise pääsmatu taaga kohta.[1]

Kogu teos filmiti Mani saarel, seda toetas kohalik omavalitsus. "Albatross" on MacCormicki esimene täispikk film, varem on ta lavastanud telefilme. Samuti teeb "Albatrossis" debüüdi stsenarist Tamzin Rafn, kes tugines kirjutades omaenda teismeliseea kogemustele.

"Albatross" esilinastus Edinburghi rahvusvahelisel filmifestivalil 2011. aasta juunis. Suurbritanniasse jõudis see 14. oktoobril 2011. Ehkki film on pälvinud mitmesuguseid hinnanguid, on kriitikud üsna üksmeelselt kiitnud Jessica Brown Findlay osatäitmist.

Film kandideeris kahes kategoorias Briti sõltumatutele filmiauhindadele (paljutõotavaim uustulnuk – Jessica Brown Findlay; parim kõrvalosatäitjanna – Felicity Jones) ja ühes kategooria Evening Standardi Briti filmiauhinnale (paljutõotavaim uustulnuk – Jessica Brown Findlay).

Näitlejad[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "albatross". The Free Dictionary. Vaadatud 3. augustil 2011.