Ajakirjanik (India film)

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

"Ajakirjanik" on 1993. aastal loodud malajalamikeelne film, mille lavastas Viji Thampi ning peaosades mängisid Sithara, Jagadish ja Siddique.

Süžee[muuda | muuda lähteteksti]

Film räägib sellest, kuidas ajakirjanduses kuldmedalistiks saanud Ranjini Menon (Sithara) naaseb Delhist tagasi Kochisse. Ta asub elama oma advokaadist venna Venu Menon (Saikumar)i pere juurde ning alustab tööd malajalamikeelsesse ajakirja Kerala Today uuriva ajakirjanikuna. Selle käigus kohtub ta häbeliku noormehe, toimetaja asetäitja Unnikrishnaniga (Jagadish). Jagadish armub kohe Ranjinisse, kuid ei suuda oma tundeid viimasele avaldada. Ranjini kohtub ka ajakirja tegevdirektori Vishwanathaniga (Siddique), kes on lesk. Naine saab Vishwanathani perega lähedaseks, sealhulgas eriti ta tütrega, mis ajendab meest kaaluma Ranjinile abieluettepaneku tegemist.

Uuriva ajakirjanikuna avaldab Ranjini artikleid proponeeritud keemiatehase vastu. See ärritab tehaseomanikust ärimeest Sharmajit (Narendraprasad). Ühel õhtul proovivad Sharmaji mehed Ranjinit tänaval kinni võtta, kuid ennist ametist eemaldatud I.P.S-i ohvitser Jayachandran (Jayaram) päästab ta. Tuleb välja, et viimane oli Sharmaji mõnda aega tagasi smugeldamisvaimu eest arreteerinud, kuid Jayachandrani ülemus (K. P. A. C. Sunny) ja minister (T. P. Madhavan) sepitsesid tema vastu salaja plaani ning sellega seoses mees vabastati teenistusest ja Sharmaji vabastati. Ranjini asub koos Unnikrishnani ja Jayachandraniga Sharmajit uurima. Selle käigus tekivad aga ka Jayachandranil Ranjini vastu tunded.

Ülejäänud lugu on võitlus kahe poole vahel, millest ühe moodustavad Sharmaji ja tema kaaskondlased ning vastasleeri asuvad Ranjini koos Vishwanathani, Jayachandrani ja Unnikrishnaniga.

Osatäitjad[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]