Ago Kõrgvee

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Ago Kõrgvee (sündinud 13. mail 1954) on eesti arst, anestesioloog-intensiivravi arst ja kardioloog. Ta on Tartu Kiirabi juhatuse esimees ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Anestesioloogia ja Intensiivravi Kliiniku direktor. Ta on ka Eesti Kiirabi Liidu juht.

Ago Kõrgvee lõpetas 1979. aastal Tartu Riiklik Ülikooli arstiteaduskonna, oli seejärel anestesioloogia ja intensiivravi eriala internatuuris ning kliinilise ja eksperimentaalse kardioloogia alal aspirantuuris.

Ta asus 1980. aastal tööle Tartu Kliinilise Haigla reanimatsiooni osakonnas reanimatoloogina. 1984.–1999. aastal oli ta Tartu Maarjamõisa Haigla erakorralise kardioloogia osakonna kardioloog-intensiivraviarst, 1990–1994 Tartu Ülikooli kirurgiakliiniku maksatransplantatsiooni programmi juhtiv anestesioloog-intensiivraviarst. Aastatel 1994–2001 oli ta Tartu Kiirabi peaarsti asetäitja,  aastatel 2001–2006 SA Tartu Kiirabi juhatuse liige ja alates 2006. aastast juhatuse esimees. Alates 2000. aastast töötab ta lisaks kiirabile SA Tartu Ülikooli Kliinikum Anestesioloogia ja Intensiivravi Kliiniku direktorina.

Ago Kõrgvee on kaasaegse Eesti kiirabisüsteemi rajaja ja eestvedaja, tema eestvedamisel loodi 2000. aastal Tartusse Eesti esimene erakorralise meditsiini osakond.

Ta on koostanud raamatu "Ägeda müokardiinfarkti haiglaeelne käsitlus" (Atlex, 1999).

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Ago Kõrgvee poeg on anestesioloog ja intensiivraviarst Lauri Kõrgvee.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]