Taylor Momsen

Allikas: Vikipeedia

Taylor Momsen (sündinud 26. juulil 1993) on USA filminäitleja, laulja ja modell. Tema tuntuim roll on Jenny Humphrey teleseriaalis "Kõmutüdruk" ja Cindy Lou filmis "How the Grinch Stole Christmas". Ta on The Pretty Reckless'i solist.

Lapsepõlv[muuda | redigeeri lähteteksti]

Taylor Momsen sündis 26.juulil 1993 St. Louis'is, Missouris. Ta vanemad Michael and Collette Momsen ja tal on noorem õde, Sloane Momsen, kes on samuti näitleja. Tal on vene juured. Ta kasvatati katoliiklaseks ja õppis Our Lady of Lourdes Catholic School algkoolis ning hiljem Herbert Hooveri põhikoolis Potomacis Marylandis. Ta õppis Center of Creative Arts'is St.Louisis tantsu. Momsen liitus Ford Models'iga kaheaastaselt, mille kohta ta ütleb "Mu vanemad allkirjastasid lepingu Ford'iga kaheaastaselt. Ükski kaheaastane ei taha töötada, aga mul polnud valikut. Mu kogu elu, ma olin ja ei olnud koolis. Mul polnud sõpru. Ma töötasin pidevalt ja mul polnud päris elu." Ta hakkas professionaalselt näitlema kolmeaastaselt riikliku Shake 'n Bake'i reklaamiga. Seejärel osales ta "Prohveti mängus".

Näitlemine[muuda | redigeeri lähteteksti]

2000 mängis Momsen Cindy Lou rolli Dr.Seussi "How the Grinch Stole Christmas". 2002 anti talle Greteli roll filmis "Hansel and Gretel" ja Alexandra roll filmis "Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams."

Momseni karjääär peatus kolmeks aastaks, kuni ta sai peaosa WB sarjas "Misconceptions", mis kunagi ei linastunud. Samal ajal ilmus Momsen 2006. aastal filmis "Saving Shiloh". Veel proovis Momsen saada nimirolli "Hannah Montanas" ja oli esikolmikus, kuid osa anti Miley Cyrusele – väidetavalt on Momsen selle üle tagasivaadates õnnelik. 2007. aastal mängis ta Walt Disney Picturesi filmis "Underdog" Mollyt ja filmis "Paranoid Park" Jenniferi.

2007. aasta alguses mängis ta Jenny Humphreyt CW seriaalis "Gossip Girl", mis põhines Cecily von Ziegesari raamatute sarjal. Momseni esinemised seriaalis muutusid juhuslikeks ja neljanda hooaja esimeses pooles osales ta vaid neljas episoodis. Teatati, et näitlejannale on kavandatud määramata katkestus saatest, mis viis tema lahkumiseni seriaali põhikoosseisust, millele järgnes 4. hooaja lõpp 2011. aastal. 16. augustil 2011 ütles Momsen Elle magazine' ile, et on lõpetanud näitlemise, et keskenduda oma muusikakarjäärile. Momsen õppis Professional Performing Arts Schoolis Manhattanis keskkoolis koos Connor Paolo, Gregori Lukase ja Sarah Hylandiga.

16. oktoobril 2012 teatati, et Momsen ja Connor Paolo, kelle roll Momseni kasuvennana samuti vähenes, naasevad "Gossip Girl" i kuuendaks ja viimaseks hooajaks.

2010–2011 otsustas Momsen näitlemise lõpetada, et keskenduda oma muusikakarjäärile.

Modellitöö[muuda | redigeeri lähteteksti]

Momsen Metropolitan Operas 2008.aastal

Juunis 2008 allkirjastas Momsen lepingu IMG Modelsiga, olles 14-aastane.

Momsen oli Briti moeketi New Looki 2010 kevad/suve kollektsiooni nägu. Peale nädalaid spekulatsioone, kes on Madonna 2012. aasta moeketi "Material Girl", kuulutati 15. juulil välja Momsen. Nädal hiljem kuulutati Momsen John Galliano naiste parfüümi modelliks, mis paisati turule 2010. aasta sügisel.

Hetkel on Momsen Samantha Thavasa käekotiketi reklaaminägu.

2009. aastal oli ta ajakirja Page Six Magazine kaanel, olles 15-aastane. 2010. aasta veebruaris oli ta Seventeen'i kaanel. Oktoobris 2010 oli ta ajakirja Revolver kaanel. Kaks kuud hiljem oli ta prantsuse ajakirja Rock One's kaanel. Ta tegi oma debüüdi Maximi 2013. aasta novembrinumbri kaanel.

Muusika[muuda | redigeeri lähteteksti]

Momsen on väljendanud "Muusikas saan olla mina", öeldes: "Näitlemine on kerge. Ma olen seda teinud kaua ja armastan seda. Aga sa mängid tegelast enda asemel. Muusika on isiklikum, sest sa kirjutad seda ja oled kaasatud selle igas osas." 5-aastaselt salvestas Momsen laulu "Christmas, Why Can't I Find You?" filmile "How the Grinch Stole Christmas". Aastal 2000 salvestas ta laulud "One Small Voice" ja "Rudolph The Red-Nosed Reindeer" kogumikalbumile "School's Out! Christmas".

2009. aasta märtsis ütles Momsen intervjuus OK! Magazine'iga, et ta bänd The Pretty Reckless oli hiljuti allkirjastanud lepingu Intersope Records'iga. Ta kirjutab lugusi kitarist Ben Phillipsiga; peale laulmise mängib Momsen ka kitarri. The Pretty Reckless mängis oma esimesel tuuril The Veronicasele soojendust nende Revenge is Sweeter Touril 2009. aasta kevadel.

Bändi debüütalbum Light Me Up anti välja 30. augustil 2010 Suurbritannias, kus see debüteeris 6.kohal ja Iirimaal 18. kohal. Esimene singel "Make Me Wanna Die" anti välja 30. mail 2010 ja sai 16.koha, teine singel "Miss Nothing" anti välja 23. augustil 2010 ja sai 39. koha. Kolmas singel, mis anti välja oli "Just Tonight."

Heidi Montag salvestas loo "Blackout", mille kirjutas Momsen. Momsen väitis, et kirjutas loo 8-aastaselt ja salvestas selle demona. Montag avaldas loo digitaalse singlina koos videoga, mille lavastaja oli ta abikaasa Spencer Pratt. Hiljem oli lugu osa Montagi debüütalbumist Superficial.

27. juulil 2011 avaldas Momsen Twitteri kaudu, et bänd toetab Evanescenceit 2011 sügisel. 2012. aastal tuuritas The Pretty Reckless Põhja-Ameerikas. Teine tuur, pealkirjaga The Medicine Tour, algas 2012. aasta märtsis ja kulmineerus toetajatena Marylin Mansoni 2012. aasta ülemaailmse tuuriga Hey Cruel World... Tour. Momsen oli ka külalisvokalist Paul Barkeri 2012. aasta albumi Fix This esimesel lool.

11. detsembril 2012 andis The Pretty Reckless välja neljanda singli "Kill Me". Lugu oli viimane Gossip Girli seriaali finaalis. Juunis 2013 avaldas bänd klipi oma järgmisest albumist "Going to Hell".

Momseni isiklikud mõjutajad on Kurt Cobain, The Beatles, The Who, Pink Floyd, AC/DC ja Shirley Manson bändist Garbage.

Diskograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • Light Me Up (2010)
 • Going to Hell (2014)

EP[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • The Pretty Reckless EP (2010)
 • Hit Me Like a Man EP (2012)

Singlid[muuda | redigeeri lähteteksti]

 • "Make Me Wanna Die" (2010)
 • "Miss Nothing" (2010)
 • "Just Tonight" (2010)
 • "You" (2012)
 • "Kill Me" (2012)
 • "Follow Me Down" (2013)
 • "Going to Hell" (2013)
 • "Heaven Knows" (2013)
 • "Messed Up World" (2014)

Filmograafia[muuda | redigeeri lähteteksti]

Filmid

Aasta Pealkiri Roll Märkused
1999 The Prophet's Game Honey Bee Swan
2000 Dr. Seuss' How Grinch Stole Christmas Cindy Lou Who Nomineeriti – Blockbuster Entertainment Award for Favorite Female NewcomerNomineeriti – Saturn Award for Best Performance by a Younger Actor

Nomineeriti – Young Artist Award for Best Performance in a Feature Film – Young Actress Age Ten or Under

2002 We Were Soldiers Julie Moore
2002 Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams Alexandra
2002 Hansel & Gretel Gretel
2006 Saving Shiloh Samantha Wallace
2007 Paranoid Park Jennifer
2007 Underdog Molly Nomineeriti – Young Artist Award for Best Performance in a Feature Film – Supporting Young Actress
2008 Spy School Madison Kramer

Televisioon

Aasta Pealkiri Roll Märkused
1998 Early Edition Allie Episood "A Minor Miracle"
2006 Misconceptions Hopper Watson Sari ei linastunud
2007-2012 Gossip Girl Jennifer "Jenny" Humphrey Põhikoosseis (hooajad 1–4) külalisesineja (hooaeg 6); 66 episoodi

Nomineeriti – Teen Choice Award for Choice TV Breakout Star: Female

Nomineeriti – Young Artist Award for Best Performance in a TV Series (Comedy or Drama) – Leading Young Actress