Smokie

Allikas: Vikipeedia

Smokie on glam rock'i ansambel pärit Suurbritanniast Bradford, Yorkshire'ist, mis loodi 1965. aastal. Bänd leidis edu nii kodumaal kui välismaal peale Mike Chapman'i ja Nicky Chinn'i liitumist bändiga. Aastate jooksul on neil olnud mitmeid erinevaid koosseise ning on endiselt aktiivselt tuuritav ansambel. Nende kuulsamad laulud on "If You Think You Know How to Love Me", "Don't Play Your Rock 'n' Roll to Me", "Lay Back in the Arms of Someone". Nende kõige kuulsam laul "Living Next Door to Alice" saavutas viienda koha UK Singles Chart järjestuses ning 1977. aasta märtsis 25. koha Billboard Hot 100-s.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Algusaastad[muuda | redigeeri lähteteksti]

Algupäraselt kutsuti bändi "The Yen", siis "The Sphynx" ning hiljem "Essence" ja peale seda veel "The Four Corners". Bänd loodi 1965. aastal Ron Kelly ja Alan Silson'i juhukohtumisel Moore's Music Shop'i poes 1963. aasta oktoobris. Kaks päeva peale seda kohtumist liitus nendega ka Chris Norman. Kuid leidmata basskitarristi, harjutasid nad koos kuni aasta. Bändi koosseisu muutis terviklikuks basskitarristi Terry Uttley liitumine 1965. aasta alguses. The Yen'i esimene esinemine oli Birkenshaw koolis veebruaris 1965. Bändis olid Chris Norman (vokaal/kitarr), Terry Uttley (basskitarr, vokaal), Alan Silson (soolokitarr, vokaal), Ron Kelly (trummid). "Essence"'i nime all tuuritasid nad mööda Bradfordi väikeseid klubisid ja ümberkaudseid kogukondasid kuni nad läksid laiali 1966.a. "The Black Cats"'i bändis olid tol ajal Peter Eastwood (kitarr/vokaal) ja Arthur Higgins (bass), kui Ron Kelly nendega 1966.a septembris liitus. Kelly asendas tolleaegset trummarit. Alan Silson ühines bändiga algupäraselt Pete Eastwoodi kõrval, kuid Eastwood lahkus üsna pea ning asendus Chris Normaniga. 1967. aasta novembris nimetas bänd ennast ümber "The Four Corner".

Aprillis 1968 leidis grupp endale mänedžeri Mark Jordani, kes soovitas neil nime muuta "The Elizabethans"'iks. Nüüdsest oli bänd täielikult professionaalne ning bändiliikmed hakkasid saama suuremat tasu oma töö eest. Juunis 1968 Terry Uttley ühines bändiga Arthur Higgins'i asendusena, kes oli lahkunud, et täiendada oma haridust. 9.detsembril 1968 oli grupi esimene avalik teleesinemine Yorkshire Television'i uudistes ja ajakirjas Calendar. Augustis 1969 esinesid nad kahe lauluga BBC show's nimega High Jinx. Oma edust vaimustunult Jordan lasi neil lindistada bändi esimese demolindi. Jaanuaris 1970 RCA näitas bändi vastu suurt huvi ning soovitas taaskord nimemuutust. Seekord muutus see "The Kindness"'iks. Singel lindistati nime all "Light of Love"/"Lindy Lou" 3. aprillil 1970. Müüd vaid 300 koopiat ning peale seda RCA lõpetas grupiga lepingu.

Koosseis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Praegune koosseis[muuda | redigeeri lähteteksti]

Endised liikmed[muuda | redigeeri lähteteksti]

Vaata ka[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]