Nicole Richie

Allikas: Vikipeedia
Nicole Richie.jpg

Nicole Camille Richie (sündinud 21. septembril 1981) on USA näitleja, laulja, tõsielusarja staar ning eelkõige seltskonnategelane. Ta on soul-muusiku Lionel Richie lapsendatud tütar. Suurema tuntuse saavutas Nicole osaledes koos Paris Hiltoniga telekanali Fox tõsielusaates The Simple Life.

Lapsepõlv[muuda | redigeeri lähteteksti]

Nicole Richie (sünninimega Nicole Camille Escovedo) sündis Berkeley's, California's. Oma sünnipäraste vanematega Nicole ei suhtle. Lapsena oli tema hooldus õigus Lionel Richie'l, kelle juurde kolis Nicole elama juba 2 aastaselt. Seaduslikult lapsendasid Lionel Richie ja tema naine, Brenda Harvey, Nicole siis, kui ta oli 9 aastane.

Richie ristiemaks on Nancy Davis ning ristiisadeks Michael Jackson ja Quincy Jones.

Haridustee[muuda | redigeeri lähteteksti]

1986. aastal läks Nicole Californias asuvasse lasteaeda The Buckley School, kus ta tutvus oma endise parima sõbranna Paris Hilton'iga. Richie lõpetas 1999. aastal Montclair College Preparatory School. Ta õppis ka Arizona Ülikoolis kunsti ja meediat, kui jättis peale kahte aastat õpingud pooleli. Nicole on muusikakoolis õppinud kitarri, viiulit, klaverit ja tšellot.

Televisioon[muuda | redigeeri lähteteksti]

2003. aastal nõustusid Nicole Richie ja tema selleaegne parim sõbranna Paris Hilton osalema tõsielu-seriaalis The Simple Life. Türdukud elasid kuu aega võõras peres, kelle kodu asus maakohas nimega Altus. Esimese episoodi, mis oli eetris 2. detsembril 2003. aastal telekanalis Fox, vaadatavus oli üle 13 millioni ning sarja jätkudest tõusis veelgi.

Teine hooaeg viis tüdrukud haagisematkale lõunapoolsetesse ühendriikidesse. Neilt võeti ära sularaha, krediitkaardid, mobiiltelefonid nii, et raha teenimiseks tuli neil teha lihttööd. Töötati farmi töölistena, merineitsitena allvee etendusel, hotelli koristajatena, viinerite valmistajatena, pesapalli tiimis, ilusalongis ja veiste rantśos.

Kolmandal hooajal töötasid tüdrukud internidena. Nad seiklesid bussiga ühendriikide ida-rannikul, ööbides 15 erinevas perekonnas.

2005. aastal teatas telekanal Fox, et uut hooaega tulemas pole. Ettekäändeks töödi ruumipuudus ajakavas. Kuu aega hiljem teatas E!, et nende eestvedamisel tuleb ka neljas hooaeg.

Neljandal hooajal mängisid tüdrukud erinevates peredes emasid ja abikaasasid. Tegevuspaigaks oli California.

Viienda hooaja esimene episood oli eetris 28.mail 2007 aastal. Sel hooajal töötasid tüdrukud laagri järelvalvajatena. Laagri tüüpideks olid: Draama Laager, Ellujäämis Laager, Paarikeste Laager, Tervise Laager, Viisakus Laager.

Neljanda hooaja edust hoolimata jäid viienda hooaja vaatajanumbrid kesisteks. 30. juulil 2007. aastal teatati, et sarjale kuuendat hooaega ei tule.

2005. aastal tegi Nicole Richie oma näitleja debüüdi filmis Kids in America. Ta on üles astunud ka teleseriaalides nagu näiteks Eve, Mulla all, American Dreams, 8 Simple Rules for Dating My Teenage Daughter ja Chuck.

2008. aasta juulis kuuluati välja, et Nicole'i 2005. aastal ilmunud novellist The Truth About Diamonds luuakse teleseriaal.

Muu töö[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kirjutamine[muuda | redigeeri lähteteksti]

2005.aastal avaldas Nicole Richie pool-autobiograafilise romaani The Truth About Diamonds. Teosest võib leida paraleele tema enda eluga, kui on siiski enamamuses väljamõeldis.

Disain[muuda | redigeeri lähteteksti]

2007.aasta Aprillis tegi Nicole teatavaks, et planeerib luua päikseseprillidest ja ehetest koosneva kolleksiooni. 2008.aasta Oktoobris tuligi välja tema esikolleksioon House of Harlow 1960.

2009.aastal lõi Richie rõivakolleksiooni A Pea in the Pod, mis koosnes riietest lapseootel naistele.

Muusika[muuda | redigeeri lähteteksti]

Nicole Richie oli 2009.aastal rock-bändi "Darling" liige. 2004.aastal tuli tal sooloartisina välja ka demo-singel "Dandelion". 2004.aastal kandideeris Richie ka Broadway muusikali "Rent", kuhu ta siiski valituks ei osutunud.

Isiklik elu[muuda | redigeeri lähteteksti]

2005.aasta Aprillis jõudis avalikkuse ette teade, et kauaaegsed sõbrannad Paris Hilton ja Nicole Richie on omavahel lootusetult tülis. Hilton kommenteeris: "See pole mingisugune suur saladus, et Nicole ja mina pole enam sõbrad. Nicole teab, mis ta tegi ja see on kõik, mis mul selle kohta üldse öelda on." Kumbki tüdrukutest ei kõnelenud avalikult tüli põhjustest, kuid levisid kuulujutud, et Nicole olevat oma sõpradele näidanud Paris'e seks-videot. 2006.aasta Oktoobris leppisid nad lõpuks siiski ära.

2006.aasta alguses täitsid meediaväljaannete esikaasi fotod Nicole Richie dramaatilisest kõhnumisest. Nicole kommenteeris ajakirjale Vanity Fair: "Ma tean, et olen hetkel liiga peenike. Ma ei taha, et noored tüdrukud mind vaataksid ja ütleksid, et nemadki tahaksid sellised välja näha." Veel lausus ta: "Ma käin toitumisspetsialisti ja arsti juures. Hakkasin kartma, et midagi tõsist võib lahti olla." Sama aasta Septembris väitis Richie: "Ma ei ole anoreksik. Ma ei ole buliimik. Mul ei ole toitumis häiret". Oktoobrikuus tuli teatavaks uudis, et Nicole otsib ravi kaalu tõstmiseks 2007. aasta Märtsis sattus ta haiglasse vedelikupuuduse tõttu. Tal diagnoositi hüpoglükeemia ehk madal veresuhkur.

Nicole Richie'l on olnud rodu avalikkuse tähelepanu all olnud suhteid. 2003.aastast kuni 2005.aastani oli tema poiss-sõbraks DJ AM (Adam Goldstein). Paar läks lahku peale 9 kuud kestnud kihlust. Richie oli lühiajaliselt seotud ka lapsepõlve sõbra Brody Jenner'iga, kes on omakorda tuntud MTV tõsielu-sarjast The Hills. Nicole'i tuntuimaks suhteks on ikkagi kooselu Good Charlotte esilaulja Joel Madden'iga. Neil on kaks last: tütar Harlow Winter Kate Madden (sündinud 11.jaanuaril, 2008) ja poeg Sparrow James Midnight Madden (sündinud 9.septembril, 2009).

Probleemid seadusega[muuda | redigeeri lähteteksti]

2003.aasta Veebruaris arreteeriti Nicole Richie Malibu politseinike poolt. Talle esitati süüdistus heroiini omamise ja juhiloata sõidu eest.

2006.aasta Detsembris arreteeriti Richie California maantee patrulli käigus, kui tema organismist oli leitud alkoholi. Talle esitati süüdistus, alkoholijoobes juhtimise eest. Enne vahelevõtmist olevat mitmed sõidukijuhid teatatud politseile mustast G-klassi Mercedes-Benz, mis maanteelt väljakalduma kipub ning, mis vastassuuna reas sõidab. Nicole tunnistas, et oli vahetult enne intsidenti manustanud marihuaanat ning valuvaigistit Vicodin.

2007.aasta 27.juulil karistati Richie't 4 päevaga vangamüürida vahel, millest ära kandis ta vaid 82 minutit.

Kinnipidamisasutuse pressiesindaja rääkis ajakirjale People, et Richie vabastati ennetähtaegselt vangla ülerahvastatuse pärast. Nicole advokaat teatas avalikkusele: "Pärast 82 vanglas veedetud minutit oli Nicole meeldivalt üllatunud, et ta varem vabastati."

Nicole võttis California Kohtu ettekirjutisel osa 18-kuulisest alkoholijoobes juhtimise vastasesse programmist.

Heategevus[muuda | redigeeri lähteteksti]

2007.aasta Novembris lõid Nicole Richie ja Joel Madden heategevus sihtasutuse "Richie Madden Children's Foundation".

2008.aasta Mais tulid Joel ja Nicole avalikkuse ette avaliku üleskutsega luua abiprogramm Myanmar'i keeristormis kannatada saanutele.

Fakte[muuda | redigeeri lähteteksti]

  • Nicole on rassilt 1/2 kaukaaslane, 1/4 mustanahaline ja 1/4 mehhiklane.
  • Nicole huvitub erinevatest usunditest.
  • Nicole'i keha katavad 7 tätoveeringut: tiivad abaluudel, "Virgin" randmel, "Richie" kaela tagaküljel, balleti sussid alakõhul, rist seljal, täht randme siseküljel, ristiga kett ümber jala.

Nicole'i isiklikud veebilehed[muuda | redigeeri lähteteksti]

www.NicoleRichie.com[1]

www.Twitter.com/nicolerichie[2]

Muusika videod[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Nimi Artist Osa
1992 "Love Oh Love" Lionel Richie
1998 "So Into You" Tamia Tamia sõbranna
2006 "I Call It Love" Lionel Richie CSI'st tuntud Adam Rodriguez'i huviobjekt)

Auhinnad ja nominatsioonid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Aasta Auhind Auhinna tseremoonia Märkmed Tulemus
2005 Parim telepersoon: Naine Teen Choice Awards Nominatsioon
Choice V-Cast (jagamisel Paris Hilton'iga) Teen Choice Awards sarja The Simple Life'i eest Nominatsioon
Noore Hollywoodi Stiili Ikoon Hollywood Style Awards Võit
2008 Kuldne Lepitaja Auhind Babytalk Magazine Võit
A-List Everywere Bravo's A-List Awards Nominatsioon