Catherine, Cambridge'i hertsoginna

Allikas: Vikipeedia
Kate Middleton

Catherine, Cambridge'i hertsoginna (sünninimi Catherine Elizabeth Middleton, oli tuntud kui Kate Middleton; sündinud 9. jaanuaril 1982) on Suurbritannia prints Williami, Cambridge'i hertsogi abikaasa 29. aprillist 2011. Ta on hariduselt kunstiajaloolane.

Töökäik[muuda | redigeeri lähteteksti]

Catherine õppis erakoolis nimega Marlborough College. Ta lõpetas kooli 2000. aastal. Pärast seda õppis ta mõnda aega Firenze Briti Instituudis. Novembris 2006 asus Catherine tööle rõivapoeketis Jigsaw. Aastal 2008 teatati, et ta lõpetas oma töösuhte Jigsaw'ga, soovis saada professionaalseks fotograafiks ning võtta eratunde fotograaf Mario Testinolt, kes on fotografeerinud Printsess Dianat ja tema poegi. Testino on kuuldusi koostööst Catherine'iga eitanud.

Isiklikku[muuda | redigeeri lähteteksti]

Catherine'i isa, Inglismaalt Leedsist pärit Michael Middleton, töötas 1970. aastate keskpaiku oma tulevase abikaasa Carole Goldsmithiga tutvumise ajal British Airwaysi stjuuardina. Carole, kelle isa oli ehitaja, tegutses samas lennufirmas stjuardessina. 1979. aastal, kui Michael oli saanud ametikõrgendust ning asus Heathrow' lennuväljal tööle British Airwaysi lennudispetšerina, soetas paar Lõuna-Inglismaal Readingi lähedal Bradfield Southendi külas kodu. Paar abiellus 1980. aastal. 1982. aastal sündis perre esiklaps Kate, 1983. aastal sündis noorem õde Philippa ehk Pippa. 1984–1986 elasid Middletonid isa töökohustuste tõttu Jordaanias Ammanis. 1987. aastal sündis perre kolmas laps, poeg James.

22. juulil 2013 sündis tema ja prints Williami perre poeg, kelle nimeks sai George Alexander Louis.

Viited[muuda | redigeeri lähteteksti]